Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csülköt is főzhetek, húsvétra...

Csülköt is főzhetek, húsvétra a sonka helyett?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
persze, hogy főzhetsz az amúgy is a sonka része:)
2012. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy főzhetsz! Mi is szoktunk, és sokan mások is.
2012. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, akármi mást is főzhetsz :)

Én tisztelem a hagyományokat, de sosem értettem, hogy miért KELL húsvétkor sonka, miért KELL karácsonykor halászlé? Az év többi részében a legtöbb háztartásban nagyon ritkán van, de olyankor KELL, ahogyan bejgli is, stb... lehet azt bármikor főzni, amikor gusztusunk van rá, és lehet ünnepekkor is mást enni, mint a megszokottak, ettől még nem leszünk sem szentségtörők, ettől még tisztelhetjük a hagyományokat. Persze semmi bajom a húsvéti sonkával, én nagyon szeretem, de volt már párszor, hogy húsvét tájékán semmi gusztusom nem volt sonkához, máskor viszont lett volna, de hát akkor nem lehet, mert azt majd húsvétkor...

2012. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is azt főzök mindig, mert jobban szeretjük, mint a sonkát, a benne főtt tojás ugyanolyan finom sonkaízű lesz.
2012. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én is csülköt főzök, nyugi, isteni lesz :)
2012. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csülköt főzünk, mert szaftos, finom.A legtöbb sonka - főleg a házi - olyan lesz, mint a fűrészpor. A csülköt puhára főzöm, és kihúzom a csontját. Majd egy kerek üvegtálba formázom, és hagyom kihülni. Kiboritva olyan, mint egy labda. Lehet szeletelni is szépen. Főtt tojással, frissen reszelt tormával esszük meleg házi kenyérrel.
2012. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan szépen leírtad, hogy csurran is a nyálam. :-))))
2012. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
KÖSZI.
2012. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!