Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami zöldséges, darált...

Valami zöldséges, darált húsos rakott ételt szeretnék készíteni?!

Figyelt kérdés

Sosem csináltam még semmilyen rakott ételt, most is csak kis adagban saját magamnak szeretnék.

Az elképzelés a következő: van darált pulykacombom, és mirelit zöldségem (többféle: brokkoli, karfiol, zöldborsó, franciasali keverék stb), ezekből szeretnék vmit összehozni.

Arra gondoltam, h a zöldségeket kicsit megpárolom, a husit egy kevés margarinon és hagymán szintén hőkezelem, majd rétegezem, esetleg a tetejére minimális sajátot teszek.

Ebből kisülhet valami jó? Vagy kéne még hozzá vmi "szósz" is?


2012. ápr. 1. 21:33
 1/7 A kérdező kommentje:
nem sajátot, hanem természetesen sajtot.. csak kicsit már késő van :)
2012. ápr. 1. 21:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele tejfölt is, úgy rétegezd. A tetejére rakhatsz bőven sajtot.
2012. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a hús fűszerezésén van.Én a hagymás alapra szoktam tenni egy kis sűrített paradicsomot,bele a húst,fokhagymát,sót ételízesítőt,paprikát,oregánót,kakukkfűvet,bazsalikomot. Pici vízzel készre párolod.A tetejére besamellt is tehetsz:)
2012. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban a fűszerezésen múlik, a húsra sót, borsot, pirospaprikát, petrezselymet, fokhagymát és 1 pörköltkockát szoktam tenni.

Mindig keverek hozzá rízst is.Általában a rakottakhoz zacsisat szoktam fél kg húshoz 1 zacsit.

A tetejére tejfölt és reszelt sajtot szoktam tenni.

2012. ápr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó az, én is hasonlóképpen készítem:

A tál legaljára párolt rizst teszek, a legtetejét először tejföllel megkenem, és arra megy a reszelt sajt.

2012. ápr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan készítem. a darálthúsból pörköltet készítek, azt rizzsel keverem össze. nem sokkal, inkább a hús domináljon.

félpuhára párolok zöldségeket, zöldbab, kelkáposzta, káposzta, brokkoli... szóval bármi. zsírozott tepsibe

terítek egy sor zöldséget, arra a darált rizseshsból és így rétegezem míg tart az alapanyag. tetejére zöldség kerül.tejföl elkeverek 1-2 tojással,ha passzol az ételhez esetleg reszelt fokhagymával, börssal, majorannával, kaporral. ezzel öntöm le a rakottast, és a végén megszórom reszelt sajttal. de nem mindig, csak , ha illik hozzá.

pirulásig sütöm, majd ha egy kicsit hűlt, kockákra vágva tálalom.

2012. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, mind hasznos volt! Nem ma, de vmelyik nap kísérletezek mindenképpen.
2012. ápr. 2. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!