Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig kell beáztatni a...

Mennyi ideig kell beáztatni a sárgaborsót?

Figyelt kérdés
(fél kg)

2012. ápr. 27. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

én este beáztatom, reggel megfőzöm. de olvastam már, hogy van , aki nem áztatja. nekem arra nem lenne időm, hogy kivárjam míg megfő:)

így egy óra múlva botmixerezem.

lehet, hogy pár óra is elég neki, de nekem így kényelmes.

és arra vigyázz, hogy állandóan leszedd a vastag habot, mert ha kifut csúnya tud lenni a tűzhely.

fedőt nem szabad rá tenni.

2012. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is előző este áztatom ugyanúgy mint a szárazbabot.
2012. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én azt hallottam, hogy nem csak azért kell beáztatni, hogy hamarabb megfőjön, hanem azért is, mert hogy a sárgaborsóban van olyan 'méreganyag' ami nem úgy mérgező, de nem tesz jót az emberi szervezetnek, és hogy ezeket kell kiáztatni (amellett hogy hamarabb megfőjön)

De köszönöm a válaszokat, már majd nem 2 órája ázik. Ebből holnap lesz kaja, M végülis mást főzök akkor.

Köszönöm!

2012. ápr. 27. 16:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én azt hallottam, hogy nem csak azért kell beáztatni, hogy hamarabb megfőjön, hanem azért is, mert hogy a sárgaborsóban van olyan 'méreganyag' ami nem úgy mérgező, de nem tesz jót az emberi szervezetnek, és hogy ezeket kell kiáztatni (amellett hogy hamarabb megfőjön)

De köszönöm a válaszokat, már majd nem 2 órája ázik. Ebből holnap lesz kaja, Ma végülis mást főzök akkor.

Köszönöm!

2012. ápr. 27. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
a méreganyag egy marhaság, ne dőlj be ilyen "híreknek". kizárólag a gyorsabb főzés miatt áztatjuk, és, valamennyire a puffadást is mérsékliha a beáztatott hüvelyesekről leöntjük az áztató vizet.
2012. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Így igaz, ahogy az előző hozzászóló is mondja, - bár meg kell hagyni- hogy a babfélékben, főként a lóbabban például magas a vicin és konvicin tartalom.

Mediterrán országokban fellelhető egy örökletes enzimhiány, amely favizmus néven lett ismert. Az ilyen rendellenességben szenvedőknél a lóbab fogyasztása - illetve pollenjének belégzése - súlyos rohamokat idézhet elő, a glükózháztartás egyik kulcsfontosságú fehérje hiánya miatt.


A puffadás elkerülésére érdekében javallott a hüvelyesek áztató vizébe szódabikarbónát rakni.

2015. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!