Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a finom feketeribi...

Hogy készül a finom feketeribizli lekvár/dzsem? A neten szinte semmit sem találtam.

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

dzsem :



Hozzávalók: 1 kg fekete ribizli, 80 dkg kristálycukor.


Elkészítése: A fekete ribizlit többször váltott vízben megmosom, majd a gyümölcsszemeket villával lehúzom a szárról.30 dkg cukorral elkeverem, az edényt befedem, majd 24 óra múlva átpasszírozom, és a többi cukorral addig keverem, amíg a cukor egészen elolvad benne. Apró üvegekbe töltöm, csipet nátrumbenzoáttal meghintem és lekötöm. Piros ribizliből is ugyanilyen egyszerű és finom.

2009. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is 80 dekányi cukorral csinálom, vagy úgy, hogy a 3:1-ben zselésítőt használom, ez gyorsabb, és nekem nem olvad meg a sütiben sem. Csak annyit, hogy nem jó ha villával lehúzod a szemeket, sajnos egyenként kell leszemezni, mert a bogyó végéről le kell szedned körömmel, vagy késsel, azt a csomáját vagy mijét,azt a barna haját, mert ha nem, ropogni fog a fogad alatt meg szúr meg áh fujj. Szóval marha macerás, ocsmány meló, de megéri:)
2009. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sikerült köszi nektek. Jó sokáig tartott leszednem a végét de kitartottam, szerintem az íze is finom.
2009. jún. 23. 21:54
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Most olvastam, de érdemesnek tartom kipróbálni:

A ribizli szörp vagy lekvár elkészítéséhez először a megmosott gyümölcshöz egyszerűen paradicsompasszírozót kell használni, így nem kell villázni, a tiszta rostos gyümölcs alapanyaggal lehet tovább dolgozni.

2009. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szörpnél biztos jó a paszírozás de ha dzsemet akarsz akkor én jobban szeretem benne a darabkákat.
2009. jún. 25. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!