Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nudliszaggatorol velemenyek,...

Nudliszaggatorol velemenyek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Errol van szo: [link]


A gyermekeim egyik kedvence a nudli, kezzel szoktam szaggatni es sodorni nekik, ami alapban nem nagy dolog ugye, de termeszetesen szuper lenne ha siman lehetne szaggatni is valamivel.

Ismeri valaki ezt a fajta nudliszaggatot? Milyen? Valoban normal meretu es formaju nudli keszitheto vele?

Mert ugye a nudliteszta kemenyebb mint pl a nokedli, ezert ketelkedem kicsit, hogy valoban lehet-e szaggatni is ilyesmivel.


2012. máj. 1. 06:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem ismerem,de hasonló tésztaszaggatót kaptam én is.

Nem tartom praktikusnak. Ha nem találod el a tészta keménységét,akkor nem tudod a tésztát kinyomni belőle. Elég kevés fér az adagolóba,nagyobb mennyiséget sokáig tart csinálni vele. A mosogatásról nem is beszélve.

2012. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont ez jutott eszembe, hogy keves fel bele egyszerre, a nudlinal meg vigyazni kell a fozesi idore ugye...

Masfel kilo krumplibol szoktam egyszerre kesziteni, mert sokan vagyunk es harom reszben fozok ki, ha viszont sokat szorakozok a szaggato toltogetesevel akkor az elso szaggatas megfo, mire az utolsot is raszaggatom, tiz reszletben meg semmi kedvem kifozni.

Koszonom a valaszt!

Ah a nudliteszta az egyik legegyszerubb dolog, de harom gyerek mellett az egesz delelottom elmegy a sodrassal, mert kozben kb tizszer abba kell hagynom anyai teendoim miatt. Es mar kb a fulem is lisztes szokott lenni a vegere, meg az osszes gyerek a kezemtol. :)

A fagyasztottat is megvennem, de kulfoldon elunk es nincs.

Sebaj, marad a kezi szaggatas, havi ket alkalommal kibirom majd ahogy eddig, csak biztam a konnyebb modszerben.

2012. máj. 1. 07:20
 3/3 anonim ***** válasza:

NEm igazán praktikus, ismerösnél láttam meg ki is próbáltam, de max. két emberre lehet vele valamit késziteni, akkor még TALÁN gyorsabb, de nagyon nem mindegy, mennyire kemény a tészta, mert vagy nem birod kinyomni, vagy folyik magától, rendes majdnem soha sem lesz. Utána elmosogatni sem könnyü, amennyi idöt megspórólsz, ha egyáltanán, azt böven eltöltöd, mire a tészta maradékokat kiszeded belöle.


Egyébként egy tipp: én nem szoktam sokat vacakolni a nudlival, összeállitóm a tésztát és minden nyújtogastás nélkül ebböl csipkedek ki darabokat, amit éppen csak picit kell megsodorni, hogy nudli alakú legyen. Sokkal gyorsabban meg, mint a hagyományos módszerrel. Nem irtad, hogy mekkora gyerekied vannak, de ha ök is segitenek - mindegy, hogy tényleg ehetö lesz-e, amit csinálnak, akkor több idöd van erre, amig a tészta egy részével gyurmáznak.

2012. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!