Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki profi torta készítésben,...

Aki profi torta készítésben, az segítene?

Figyelt kérdés

Apósom asztalos és szülinapjára szeretnék sütni neki tortát. Úgy döntöttem, hogy vagy fűrész(nem stihl fűrész) vagy kalapács formájú tortát csinálok neki. Viszont képeket nem nagyon találok róla így kicsit gondba vagyok az elkészítéssel. A formát azt csak megtudom csinálni, viszont nem tudom mivel vonjam be. A marcipán kicsit drága lenne, valami más öltet? Valamilyen krém esetleg?

Aki tudna nekem segíteni, azzal lehet, hogy privátban beszélnék egy kicsit.


2012. máj. 7. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vajkrémmel. Elkenheted simára is vagy habzsákból apró tuffokat nyomsz rá.

Leöntheted csokival is, esetleg "lágy glazúr" cukormázzal.

2012. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kalapácsformát könnyen kialakíthatsz. És azt gyakorlatilag két színűre kell csinálni. Nyele világos, feje sötét mondjuk.

Helyedben csinálnék egy dióstortát recept szerint mindent, kivéve a formát ugye. A krém is tökéletes, bevonod kívül belül az egészet, annyi, hogy a kalapács fejére vékonyabban kened. Marcipán nem kell így... És olvasztasz csokoládét, azt ügyesen ráfolyatod a kalapács fejére (annak tetejére és oldalára is).


De ha nem szereti a diós tortát, lehet akár egy kávétorta, vagy bármi hasonló.

Ha nincs kedved csokit olvasztani, akkor azt is csinálhatod, hogy adott színű krémmel bevonod kivűl-belül kivéve a kalapács fején a tortát. Egy kis krémet hagysz még a fejére, de abba teszel kakaóport vagy esetleg kis őrölt kávét kávétorta esetén vagy egyebet, hogy sötétebb legyen a többinél, és ezt kened a fejre kívül.


Vagy pedig mégis egy krémmel vonod be és csokidarát szórsz a fejre...


stb

2012. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ez? Szerintetek jó? Fondantból meg lehetne csinálni?

[link]

Ezüst és barna színt hogy lehet elérni?

2012. máj. 7. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet kapni ezüst tortaszínező sprét, tollat stb. de olyan drágák, hogy egy torta árának harmadát kiteszik.

cukrászkellék boltok, Ázsia BT. is árulnak,ha beírod, hogy ételfesték, (színt is) egy csomó hely kijön, böngészhetsz.

Én a helyedben rendelnék egy helyi cukiban, ahol formatortát vállalnak.

2012. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!