Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki, hogy készíti a paradicsomo...

Ki, hogy készíti a paradicsomos húsgombócot?

Figyelt kérdés

Nekem a gombócban picit kemény szokott maradni a rízs... :/

(A Gerslit nem szeretem, így rízssel főzőm).

Elkészítés: Külön a paradicsom szósz, pici forralt fűszeres vízet odateszek, ebbe ,ha forr kerül a sűrített paradicsom.

Rízst külön áztatom,ha megszívta magát darált (hússal picit fűszeres ) összekeverem, külön főzőm. Krumplit is külön főzők, ha rottyog a pari szósz a végén beledobálom a húsgombócokat, hogy átvegye a finom ízét :) De nem mindig főzőm bele,akkor külön van találva és, úgy pakolja , aki eszi, ahogy akarja....


Ti, hogy csináljátok, a rízst külön megfőzítek előtte esetleg? :)



#paradicsom #húsgómboc
2012. máj. 8. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, én hagymán pirított félig főtt rizzsel keverem össze a darált húst.(kellmesen fűszerezem só, bors, kis majoranna)

zsíron rántást készítek, azt felöntöm hideg par. sűrítménnyel, amit még vízzel higítok. megvárom míg forr egyet, és belehelyezem a gombócokat. annyi szószt csinálok, hogy ellepje őket.

főzöm egy darabig, majd egy gombit félbevágok és ellenőrzöm.

ha jó, akkor teszek a szószba egy kis bazsalikomot, cukrot, ha savanyú lenne, és kész.

a gyerekek kedvéért sós krumplit is főzök mellé.

2012. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A rizst előtte félig meg szoktam főzni, utána keverem a darált húshoz.
2012. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

Nálunk nem húsgombóc dívik, hanem töltött paprika.

A fűszeres darált húst, (amit nejem nagyon bölcsen a bekevert kolbászmasszából rekvirál el) TV paprikába töltjük, és rengeteg házilag főzött paradicsomlében megfőzzük.

A végén vékony habarást kap.

2012. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:
Ja, és a rizs nyersen kerül a húshoz.
2012. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..
2012. máj. 8. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!