Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan veszem észre hogy...

Honnan veszem észre hogy felfutott az élesztő?

Figyelt kérdés

Így szól a recept:a tejet langyosra melegítem,az elmorzsolt élesztőt és a cukrot egy kevés liszttel(Mennyi a kevés?) elkeverjük és egy kis tejet öntünk hozzá(De mennyit?)

hagyjuk hogy megkeljen!Ha felfut az élesztő...ezt hogy veszem észre? eddig megcsináltam van egy tenyérnyi cipó alakú tésztám4Mikor veszem észre hogy felfut vagy meg kell?

teljesen bizonytalan vagyok!


2009. jún. 26. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor veszed észre, amikor a térfogata 3szor 4szer nagyobb mint ami volt.
2009. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kocka élesztöhöz (5 dkg) kb 1 dl tej kell.Én csak i kocka (vagy 1 teákanál) cukrot adok hozzá.

A tej csak langyos lehet, ha túl meleg, akkor leforrázza az élesztöt.

Az élesztöt egy tálba teszed, ráöntöd a langyos tejet, belekevered a cukrot és vársz egy kis igeig (10 perc - fél óra). Az egész elöször egy barnásszürke lé, ha felfut, akkor habos lesz és sokkal több a térfogata, mint elötte (5 - 10 szeres)

Az élesztöhöz és a klet tésztához meleg kell, de nem több, mint 35 fok, különben elpusztul az élesztö.

2009. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!