Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S! Sülthús szaftjából...

S. O. S! Sülthús szaftjából miként tudok finom öntetet/mártást csinálni a húshoz?

Figyelt kérdés

Vagy igazából bármilyen öntet-ötlet jöhet,amihez nem kell tejföl,joghurt vagy ilyesmi,mert azt elfelejtettem venni.:(


S Én mindig ilyen hidegmártást szoktam,tehát most csak az elképzeléseimre hagyatkozom,hogy egy kis liszttel-tejjel is ki tudok esetleg hozni hasonlót.De nem olyan sűrűt képzelek,mint a besamel.

Köszönöm!:)



2012. máj. 31. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

pl. Forrósitsd fel a zsirt, és szórj bele

lisztet. Piritsd kicsit, majd ereszd fel hideg vizzel. Forrald jól ki. Izesitsd mustárral, borssal,kis cukorral. Vagy izesitsd citrom levével, cukorral. vagy fokhagymával.

2012. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van mustárom is,de semmilyen más folyékony adalékanyagom nincs a leírtakon kívül.Tehát se majonéz se kechap se paradicsomlé.

S gondoltam leírom,hogy csak csirkemellet tervezek sütni natúr-hirtelen és zöldséges rizzsel tálalom,mert azért ez sem utolsó,hogy mihez kell.:)Köszönöm!

2012. máj. 31. 14:28
 3/14 A kérdező kommentje:
Na épp egyre gondoltunk!:) Köszönöm szépen!
2012. máj. 31. 14:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2012. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha nem akarod liszezni (mert elvileg a mártás nem lisztes) akkor csak kiforralod és belekevesz egy darab vajat. attól szép sima lesz
2012. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mármint a sült zsírra víz+vaj? Jól hangzik ez is,csak keveslem.Meg híg lenne talán. Mert azért van 1 kg húsom.

De köszi Mindenkinek!

S jöhetnek még ilyen bevált receptek,lehet megkedvelem a meleg mártásokat!:)

2012. máj. 31. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
nem lesz híg, előtte jól ki kell forralni
2012. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De bizony hig lesz. Semmitől nem lesz sürü. A mártásokban miért ne lenne liszt? barna mártás stb .
2012. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Oké,azt találtam ki,hogy nem zöldséges rizs lesz,hanem zöldséges mártás. S akkor natúr rizs natúr csirkemell és nyakon lehet önteni valami egészségessel. Bonapötí!:) Mert a zöldségekkel tuti jó íze lesz a "lé" résznek is és akkor nem is lesz száraz a kaja.

Elsőre nem merek így a mártásra hagyatkozni,hogy "majdcsak jó lesz az" inkább a tutira megyek.

De a maradék szafton akkor is kipróbálom és akkor legközelebb már lesz tapasztalat.

Kérdésem,hogy tejjel is felönthetem?

Köszönöm!:)

2012. máj. 31. 15:39
 10/14 A kérdező kommentje:

Kiegészítés *vagy jobb vízzel?

Köszönöm!

2012. máj. 31. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!