Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen baj lehet, ha a kienged...

Milyen baj lehet, ha a kiengedett húst visszafagyasztjuk?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A baj lehet: hogy a kiengedett húsban bizonyos kórokozók megteleped(hettek), ezért mondják, hogy ismételten lefagyasztani nem szabad.

Ha így jártál, akkor főzd meg, vagy süsd meg, és azok után ismét lefagyaszthatod. A sütéssel-főzéssel az esetleges kórokozók elpusztulnak, így az ismételt lefagyasztás már veszélytelen.

2012. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:) Csak az a baj,hogy már vissza lett téve. :/ ( nem én tettem vissza)
2012. jún. 25. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha korábbana totál kiengedett és most már vissza is fagyott, nem tudom, mi lehet vele, az is kérdés, mennyi ideig volt fagyasztás nélkül.Ha már ismét kőkemény, akkor nem bántanám, de nagyon gyorsan sort kerítenék a főzésére, és 5x olyan kritikusan közelítenék a végeredményhez.


Ha még nem fagyott meg ismét teljesen kőkeményre, akkor viszont meglehet, hogy mégiscsak kivenném, és legalább alaposan átfőzném.


Persze az sem mindegy, milyen fajta hús és mennyi????

2012. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is csináltam már ilyent..igaz hogy nem emlékszem, hogy már hogyan használtam fel azután, de nem lett szerencsére semmi bajunk.
2012. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nema saját levében kiolvadva tették vissza, hanem esetleg egy kis ideig kint volt, nagy baj nem lehet. ha tudod, melyik csomag volt az, ha lehet még ma süssed, főzzed meg akárminek, és lehetőleg egyétek is meg.

dupla neylonzaccsiba téve langyos vízben egy óra alatt annyira kienged, hogy lehet vele bánni, vagyis bárminek elkészíthetzed.

az a legjobb, ha minél előbb elfgyasztjátok, tehát jó lenne még ma túlesni rajta:)

2012. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!