Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kiengedett csirkemellet...

Kiengedett csirkemellet vissza lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Csak akkor, ha később kutyának vagy macskának főzöd majd meg.
2009. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Én visszafagyasztottam, semmi baja nem lett.
2009. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen kiengedett cuccot nem szabad. Még akkor sem, ha láthatólag semmi baja nem esik.
2009. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez csak egy népi legenda, hogy újrafagyasztáskor az étel megromlik. Érdekes, amikor megveszem a hűtött húst a hűtőpultból és miután hazaérek, bevágom a mélhyűtőbe, nem romlik meg. Állandóan visszafagyasztom azt, amit nem használtam fel, és még itt vagyok...
2009. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem lehet elméletileg visszafagyasztani. Viszont nagyon sok terméket úgy veszünk meg, hogy már eleve vissza volt fagyasztva. Pl zöldborsó, ami egy nagy jégdarab, az már ki volt engedve.

Nem tudjuk, hogyan tárolták, szállították, stb. Én ennek ellenére nem fagyasztok vissza semmit. A férjem meg gond nélkül...

2009. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha belegondoltok, a friss hús is órákat áll a pultban, na ott aztán szabadon szaporodhat mindenféle baktérium. Ki tudja, hogy a kitett húsok hány napja vannak már ott?

Ehhez képest a kiengedett, majd visszafagyasztott hús maximum 1-2 órát volt normál hőmérsékleten, mielőtt visszafagyott.

2009. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Csatolok egy újságcikk linket, ott a válasz a kérdésedre. Ez nem népi hiedelem, ez mikrobiológia!


Üdv!


[link]


Ui.: az "Élelmiszerhigiéniai tanácsok" cikk utolsó kérdése az, ami a választ a kérdésedre megadja.

2009. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ti normálisak vagytok??? Lepontozni azt, aki nem fagyaszt vissza??? Marha gondos anyák lehettek, jézusom. Nagyon gáz. :(( A felengedett HÚS termékek visszafagyasztása nem lehetséges sem minőségi, sem pedig élelmiszerbiztonsági okok miatt.
2009. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Kedves utolsó: egyetértek, de hozzáteszem, egye mindenki meg, amit maga főzött... persze, a gyerekét azt én is sajnálom... de ez van :(
2009. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ezt mindenki döntse el maga. Orvosok, szakácsok, szakirodalom szerint nem tanácsos, de olyat sem hallottam még, hogy valaki beteg lett tőle.
2009. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!