Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek anya szülinapjára,...

Mit főzzek anya szülinapjára, ami nagyon egyszerű?

Figyelt kérdés

Anyának szülinapja lesz, és azt akarom neki adni, hogy én főzök aznap. De nagyon kezdő vagyok. De úgy örült neki, amikor mondtam neki, hogy erre gondoltam...


Lécci ajánljatok nekem főételt! Semmiképp nem akarok semmit rántani, az úgysem sikerül. Valami olyat gondoltam, amit előkészítés után csak be kell rakni a sütőbe. Esetleg valamivel feltekerni a húst? Jaj, nem tudom... Nem kellett volna ezt megígérnem neki, biztos beégek.


2012. júl. 8. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, mit főztél már eddig?

http://www.youtube.com/user/foodwishes/videos

Nézelődj itt, nagyon sok, nagyon jó és egyszerű recept van (persze vannak nehezebbek is), én pl elsőre ezt ajánlanám: http://www.youtube.com/watch?v=vHA2gRm62DY

2012. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kéne tudni hogy hány éves vagy? Ami egyszerű az pl. bármilyen spegetti szósszal. Húsos gombás, ez lehet paradicsomos, tejszínes. Vagy rakott krumpli. Héjában megfőzöd a burgonyát. Ha megfőtt, azonnal jéghideg vízbe teszed így könnyen lejön a héja. Karikára vágod. Kikened a tepsit kevés zsírral vagy olajjal. Leraksz egy sor krumplit, rá teszel füstölt akrikára vágott kolbászt, és arra az előzőleg megfőtött és karikára szelt tojást. Só, bors és tejföl. Addig rétegezed míg el nem fogy. A tetején burgonya legyen és tejföl. Megsütöd kb. 200 C-on. De egy paprikás krumli is tök egyszerű. Azt is leírom ha szeretnéd. Most hírtelen ennyi jutott eszembe. Desszertnek keksztekercs vagy kekszes süti vagy babapiskóta gyümölccsel és pudinggal rétegezve. Ezeket nem kell sütni és a nagy melegben jó kis hűsítő. Vagy őzgerincbe gyümölcsös joghurtos finomság. Ezt is leírom ha szeretnéd. Csak most fürdetnem kell a kislányomat.
2012. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Veszel pulykamellet, baconszalonnát és sajtot, kizsirozol egy tepsit, öntesz rá alá egy kis fehérbort(az úgyis elpárolog, megsütöd...180 fokon sütőben, és amikor megsült,kiveszed. Rizst főzz hozzá,abból meg már vannak ilyen 5 percesek is. Ennyi.


Nagyon finom tud lenni.

2012. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az előbbire mehet tejföl is,esetleg főzőtejszín
2012. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Leves: Country leves_

Egy kis fej hagymát megdinsztelsz 1-2 evőkanál olajban. Belekarikázol 10 deka kolbászt, és addig kevergeted, míg szép színt kap. Akkor óvatosan ráöntesz másfél l. vizet. Ízesíted delikáttal. Ha felfőtt, teszel bele raviolit, vagy 10-15 darabot.Én sajttal töltöttet szoktam. Ha nincs otthon, akkor makarónit szoktam belefőzni. Ha puha a tészta, belezuttyantok egy konzerv morzsolt kukoricát a leve nélkül, meg egy konzerv chilis babot, ezt a levével együtt. Még forr egyet és kész a leves.


Főétel: Kisütsz egy csomag hasábburgonyát. Csirkemellfilét feldarabolsz csíkokra és serpenyőben megsütöd 2-3 kanál olajon. Egy hagymát megdinsztelsz, belerakod a húscsíkokat és ráöntesz 2 dl tejfölt. Sózod, borsozod ízlés szerint.

Egy kis tepsibe lerakod a sült burgonya felét, sózod, megszórod 10 deka reszelt sajttal. Erre a krumpli 2. fele. Ezt is sózod. A krumpli tetejére rárendezed a szaftos husit. Beteszed a sütőbe és kettes fokozaton sütöd vagy 10-15 percig. Valami savanyúságot adj mellé!

Ezeket nem lehet elrontani és nem kell hozzájuk nagy gyakorlat.

2012. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

15 vagyok.


"Veszel pulykamellet, baconszalonnát és sajtot, kizsirozol egy tepsit, öntesz rá alá egy kis fehérbort(az úgyis elpárolog, megsütöd."


De hogy sütöm meg?

2012. júl. 8. 20:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Csinálj rakott tésztát. Veszel darált húst, azt ráteszed a megdinsztelt hagymára, befűszerezed, pirospaprikával, paradicsommal, borssal, öntesz alá egy kis vizet, és megfőzöd, Közben kifőzöd a hosszú metéltet, vagy a csavart tésztát sós vízben, ha kész, egy kivajazott jénaiba teszel belőle, rá a darált húst, és egy kis tejfölt. Így rétegezed, amíg el nem fogynak a hozzávalók. A tetejére tészta kerüljön. Teszel rá tejfölt. és reszelt sajtot. Berakod a sütőbe, és addig sütöd, ameddig a sajt megolvad rajta.

Egyszerű, és finom.

2012. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. júl. 8. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Csinalj Taco-t! daralthust megpiritod olajon, hozzaadod a taco fuszert amit keszen lehet kapni, mikor felig kesz adsz hozza paradicsomot, kukoricat, salatat, porehagymat. friss salatat is csinalhatsz hozza, es tacokenyérrel v ilyen tacochipssel amit szinten keszen lehet kapni, azzal talalod.. tök finom, es egyszeru, en se tudok fözni-sutni, de ezt meg birtam csinalni.
2012. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél virslit per fő/1 pár. Lehúzod a héját és hosszéban kis hasítékot vágsz a virslikre, mint ha kiflit vágnál ketté, de a végeken ne vágd el, ne nyíljon szét a virsli. Ebbe a hasítékba ügyeskedj bele kis trappista sajtcsíkokat. Bacon szalonnába tekerd egyenként a virsliket, hogy fedje végig be . Kis tepsibe egymás mellé behelyezed a kis batyukat, és a sütőben kb 2-es fokozaton addig sütöd, míg a szalonna ropogós lesz. kb 15 perc.

Csinálj hozzá tört krumplit, meg vegyél csemege ecetes uborkát hozzá!

2012. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!