Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek anya szülinapjára,...

Mit főzzek anya szülinapjára, ami nagyon egyszerű?

Figyelt kérdés

Anyának szülinapja lesz, és azt akarom neki adni, hogy én főzök aznap. De nagyon kezdő vagyok. De úgy örült neki, amikor mondtam neki, hogy erre gondoltam...


Lécci ajánljatok nekem főételt! Semmiképp nem akarok semmit rántani, az úgysem sikerül. Valami olyat gondoltam, amit előkészítés után csak be kell rakni a sütőbe. Esetleg valamivel feltekerni a húst? Jaj, nem tudom... Nem kellett volna ezt megígérnem neki, biztos beégek.


2012. júl. 8. 19:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Fél kg csirkemájat feldarabolsz, beleteszed egy edénybe. Ráöntesz egy vödrös tejfölt (900 ml-es) és óvatosan összekavarod. Közepes lángon kell főzni. Mikor már jól felforrt, rotyog és szép világos barna az egész (nem véres), akkor kiveszel egy májat és ketté vágod. Ha belül szép világos barna (nem nyers, véres), akkor elzárod a gázt és megsózod ízlés szerint. Friss puha kenyérrel nagyon finom. Kb 15 perc alatt kész van. Forrás közben néha kavard meg óvatosan, nehogy leragadjon.
2012. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Tejbegrízt
2012. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A leves hideg gyümölcsleves lesz, arra van egy klassz recept, már csináltam máskor is.

És tiramisu lesz a desszert, persze, nem az igazi, ilyen egyszerűbb változat. Ezt a kettőt már előző nap megcsinálom.

2012. júl. 8. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!