Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejszínes csirkemellet hogy...

Tejszínes csirkemellet hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ilyen csavart tésztával gondoltam, jó szaftosat, de sehol nem találtam normális receptet...leírnátok pontosan hogy Ti hogy szoktátok elkészíteni? És miből mennyi kell?

Előre is köszönöm! :)


2012. júl. 9. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én így készítem.

2012. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és ebből kb. mennyi lesz? Mennyi embernek elég?
2012. júl. 9. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Néztem a receptet, ez fél kiló csirkemellet ír. Szerintem ez 2 fő felnőtt embernek elegendő, ha kis-étkűek, akkor 2 felnőtt + 1 gyermek részére elegendő. Mivel a legvégén írja, hogy főtt rizst készíts mellé köretként, ezért gondolom, hogy szükség esetén a 3 főnek is elegendő.
2012. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én leírom a saját szavaimmal... 5 főre szoktam kb 60 deka csirkemellet felcsíkozni, besózni. egy közepes fej hagymát finomra vágok és zsirídékon megdinsztelem. rádobom a húscsíkokat és fehéredésig kevergetem. utána fedő alatt párolni kezdem. saját levet fog engedni, amit esetleg pici vízzel pótolni kell, míg meg nem puhul.

utána, ha elpárolgott a víz, és már jó sűrű szaft van alatta, akkor öntöm fel 4 deci főzőtejszínnel, és egyet még

főzök rajta, nem nagy lángon. éppen csak pöfögjön.

lehet még fűszerezni, petrezselyemmel, friss bazsalikommal, esetleg egy kis majorannával is.

én ehhez egy félkilós (gyakran csavart) tésztát főzök ki,kicsit roppanósra hagyva.( a zacskón rajta van meddig és hogyan kell főzni).

ez nekünk 5 főre jóllakásig elég.

szoktam zöldséggel is kombinálni, a húshoz ekkor teszek gombát ( kb 25 dekát ) vagy borsót, vegyes zöldséget stb.

ekkor összekeverem a ragut a tésztával egy tálban, beleterítem egy jókora tepsibe, megszórom reszelt sajttal és annak pirulásáig sütöm sütőben.

így is nagyon finom és kiadós.

2012. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2012. júl. 9. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!