Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott zöldbab tej, tejföl...

Rakott zöldbab tej, tejföl nélkül?

Figyelt kérdés
Mára rakott zöldbabot terveztem. Kislányom tejallergiás ezért ő és én (mivel még szoptatom) nem eszünk semmilyen tejeset. Viszont én nagyon szeretem tejfölösen a rakottast. Ha simán gyógytápszerrel besamelt főzök, ütök bele egy tojást és azt zuttyantom a mi rakottasunk tetejére finom lesz? Esetleg még mivel dobhatom fel a tápszeres besamelt, hogy tényleg finom legyen?
2012. júl. 15. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Egykis sajtot reszelj a tetejére és úgy süsd át a sütőben.
2012. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Jó lesz az úgy is!
2012. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ja bocs, a sajt is tejtermék.
2012. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sokat agyalok rajta, mert a lánykám igen szerette a tejfölt amíg ehette. Esetleg még egy kis leveskocka jó lehet a besamelbe?
2012. júl. 15. 08:13
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Pannónia sajt jó. Lehet kapni a spárban laktózmentes tejfölt, joghurtot, turót, mindent. A besameledbe esetleg tegyél kaprot, jól megy a zöldbabhoz. Esetleg petrezselymet. A tojás elkeverés jó ötlet, krémesebb lesz tőle. Esetleg a savanykás iz elérésére egy kis mustárt.
2012. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen leveskocka meg szárított, gyári ételízesítőket egyebeket biztosan hanyagolnék. Egyrészt nem egészséges neked sem, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy nincs benne olyasmi, amit nem ehet.

(A múlt napokban volt itt egy anyuka, rosszul lett mert a leveskockán nem szerepelt, hogy tojás is van benne)!!!

2012. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Leveskockát ne adj allergiás gyereknek, senkinek sem jó, tegyél egy kis mustárt a besamelbe, petrezselymet, ezek ízesítik.
2012. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kipróbálom. Keresek a boltban olyan mustárt amiben nincs karamell színezék (megnéztem az itthoni kivan lőve univer). Mert abban sajnos tejfehérje van. A leveskockákból sem használhatom akár melyiket, mert azok is karamell színezékkel vannak. :( Tele vannak a bolti cuccok rejtett tejfehérjével.
2012. júl. 15. 08:48
 9/13 A kérdező kommentje:
A kislányom a laktózra nem (legalább is még nem nézték arra), hanem a fehérjékre allergiás. Így mindenféle tejfehérje, mint túró, tejföl, joghurt ki van zárva. Jelenleg a boltban még Soyagurt sincs, ami szójából van és nincs benne tejfehérje.
2012. júl. 15. 09:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocs, én laktózos vagyok, azért gondoltam, hogy Ti is azok vagytok. Én pl. az univer termékeket pont ehetem. Még a majonézt is. Melyik leveskocka nem tartalmaz tejet?
2012. júl. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!