Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet olyan olajban másnap...

Lehet olyan olajban másnap krumplit sütni, amiben már egyszer sült egy adag (3 db) bundáskenyér?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 07:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 6-os!

Rendelhetek?

Kérek sült krumplit tükör tojással (= 2 fajta zsír)

De jó lenne még hozzá egy pár sült virsli is (=3.-ik)

Esetleg egy kis rántott párizsi, vagy panírozott csirkemell??


Bocsi, csak gonoszkodok. Nem tudtam kihagyni! :))))

2012. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 doboszoli ***** válasza:
100%

Értem az iróniát, de ezeket nem csak a feleségemtől várom el, hanem magam is így készítem. Így igazságos?

Amúgy a fenti "menüsorral" nem fognál meg, mert a krumplit kisütném mokkányi kockákra vágva teflonban, minimális zsíron, majd a serpenyőt eltörölve jöhetne a tükörtojás, és a virsli. Rántott húst csak a legritkább esetben sütünk 2-3 darabot, tehát megéri levenni a kamrapolcról a "rántott" feliratú varázsüveget, és mezei lábasban sütném a húst közben.

Az, hogy ezalatt miket kívánnék a kedves kosztosnak, maradjon az én titkom...XD)

2012. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Oké! :)))

Nem fogok mostanában rendelni, csak elgondolkodtam! :)))

2012. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 doboszoli ***** válasza:
Természetesen nincs harag!!!
2012. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet még benne krumplis is sütni.

A jó minőségű olaj elég drága, kinek van pénze mindig új olajat használni.


Nekünk van egy szűrőnk és egy tölcsérünk kinevezve erre a célra és pl. ha frissensültet készítünk, miután kihűlt az olaj leszűrjük. A kiürült olajos flakonokat eltesszük, és ebbe szűrjük át az olajat. A szűrőbe egyébként szoktunk gézlapokat tenni, így a legtöbb maradékot felfogja az, így nem kell annyit kínlódni a szűrő elmosásával. :D

2012. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!