Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spárgát szeretnék főzni. Mit...

Spárgát szeretnék főzni. Mit kell vele csinálni, miután hazahoztam a boltból?

Figyelt kérdés

Leírná nekem valaki pontról pontra?

Ja, még annyi, hogy azt hiszem fehér színűt lehet csak kapni nálunk. Köszi:)


2008. máj. 6. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

snémetországban élek és itt éppen dübörög a spárga szezon.

akkor friss és jó a spárga ha megnyomod a végét és víz jön ki belöle nem tökre száraz. a lényeg hogy krupli pucolóval(de persze rendes késsel is lehet) körbe lehámozod az egészet mint egy répát, hogy a felsö fás részt leszedjed.(ezt fözés után érzed ha nem jól pucoltad meg mert a külseje fás marad a belseje meg puha) vigyázz a rügyre azt ne vágd le az a legfinomabb. aztán mi holland szósszal szoktuk csinálni. maga a spárgát megfözöd sós vizben (ha össze vágod szerintem jobb, de egészben is lehet) és mi maggi holland szószt csinálunk rá.(tuti a netröl tudsz leszedni rendes hollandszósz receptet) és vagy kicsi fasírttal meg föt kruplival tálaljuk vagy akár sült hallal, mindegy. én imádom.

2008. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:) A zöld spárga is működik?
2008. máj. 6. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én spárgakrémlevest szoktam készteni.

Az előkészítés ugyanaz,mint ah a fenti válaszoló leírta.Mikor megpucoltad,összevágod olyan 3-4 centis darabokra.Irány a fazékba és rá annyi húsleves,hogy bőven elfedje.(Ha éppen nincs húslevesed,akkor lehet leveskockából is.)Megfőzöd.Mikor megfőtt összeturmixolod,és hozzáöntesz olyan 2 deci tejszínt.Egy kis bors,szerecsendió,meg egy kevés liszt,mintha sóznád,hogy elég krémes legyen.Tálláskor zsemlekocka,reszeltsajt.

Én minden krémlevest ugyanerre a kaptafára csinálok,ugyanezekkel a fűszerekkel.

2008. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Még én sem csináltam spárgát soha. Csak azt akarom megkérdezni, hogy a pasiknak mennyire jön be? Szokták szeretni?
2008. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én vőlegényem nem szereti:( De az a tapasztalatom h a pasik nem szeressenek köszönőviszonyba lenni zöldségékkel:)
2008. máj. 6. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!