Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Flóra margarinban, csak úgy...

Flóra margarinban, csak úgy gondolkodtam, lehet sütni rántotthúst, bundáskenyeret, sültkrumplit, stb. -t, vagy inkább már zsírt vegyek ami nem olcsó?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Flóra margarin arra nagyon drága. Más íze van a margarinban és más az olajban vagy zsírban sült húsoknak. A másik, ami a margarin ellen szól, hogy azokból kiolvasztáskor általában víz válik ki, ami a felmelegítés során pattog.
2012. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kilóra átszámolva a margarin sokkal drágább, mint a zsír, másrészt nem teljesen semleges ízű, tehát akármit sütsz benne, azon érezni fogod a margarin ízét.

Én nem tenném, inkább zsírpárti vagyok!

2012. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

:D

Ahogy elnézem, mi ketten 79 %-osak, elég sok mindenben egyetértünk, szinte ugyanazokat válaszoljuk, csak más szavakkal. Te is vetted már észre? :))))

2012. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

akkor a kövi kérdés :)


zsírból mit tanácsoltok (gondolom lányok vagytok), lányok?:)

2012. aug. 1. 20:34
 5/13 A kérdező kommentje:
milyet venni
2012. aug. 1. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezeket jobb bő olajban sütni.

De főzni jobb zsírral. Vegyél zsírszalonnát vagy libahájat és azt süsd ki zsírnak. Így lesz töpörtyűd is.

Ha veszel.,akkor hentesnél vegyed. A bolti zsírok között alig van olyan,ami nem tartalmaz tartósítószert.

2012. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jobb az étkezési, vagy máshogy nevezve sült zsírt venni. Ha megnézed, ez olyan ikrás állagú (= tudod, mint a méz, amikor ikrás)

Azt ami préselt sertés zsír, az nem olyan jó.

2012. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Itt valakik nagyon reklámozzák a zsírt.:) Én nem fogom, sem a bő olajban sütést, a bő zsírban sütést meg pláne nem. Használj jó minőségű olajat, pl ott a repce olaj.Nem is drágább mint a napraforgó olaj, a zsírtól meg szinte olcsóbb és az egyik legegészségesebb főzőzsiradék, persze ésszerű mennyiségben.Nagyon kevés olajjal szinte bármit meg lehet sütni sütőben, csupán szokás kérdése hogy az ízlelőbimbóinknak tetszik e a dolog :))
2012. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ha zsír, akkor az adott húshoz a legjobb annak az állatnak a zsírja, ha beszerezhető. Krumplihoz stb.-hez meg disznózsír. Nálam a mangalica a nyerő - pusztán az íze miatt, nekem sokkal jobban bejön, mint a sima disznózsír (házihoz hasonlítva is). De én nem használok sok zsírt, inkább olívaolajat. Az sem olcsó, de nekem betegség miatt nagyon oda kell figyelnem arra, hogy mivel főzök...
2012. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehetni lehetne, de nem érdemes. a sütőmargarinok is csak 70 % zsírtartalmúak, de azok is inkább süteménysütésre valók, mint a hagyományos sütés-főzéshez.A Flóra pedig kimondottan szendvicsmargarin.

jelenetősen megváltoztatná a húsok, sültkrumpli ízét, ahogy már írták is.

esetleg zöldségek párolása elfogadható (számomra) egy kis margarinban.

Zsír kontra olaj egy örökös "harc" a táplálkozástumányi szakemberek között. Most éppen az olaj van rosszabb helyzetben, pedig pár éve még mindenki istenítette.

persze itt is van kivétel, az extraszűz oliva, de abban szintén nem lehet rántotthúst és krumplit sütni.

Én maradok a házizsírnál, bár nem magam sütöm, hanem megbízható helyről veszem, csak a halat sütöm napraforgóolajban, mert tapasztalatom szerint, abban ropogósabbra és gyorsabban sül.

Az a hófehér kemény préselt zsír valóban nem a legjobb minőség, ha lehet kerüld el.

piacokon hentesüzletben jó zsírokat lehet kapni, bár most megkérik az árát.

2012. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!