Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell palacsinta tésztát...

Hogyan kell palacsinta tésztát elkészíteni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és nincs gyakorlatom a főzésben. Anyukámat szeretném vele meglepni. Lépésről lépésre kéne nekem. Köszönöm.
2012. aug. 3. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
25 dkg liszt,3 dl tej, 2 ek olaj, 2 tojas, 1kicsi kanal so, 2 dl szodaviz, robotgeppel osszekevered,elso ala kicsi olajat tegyel a serpenyobe, tobbi a teflonra nem ragad ra.
2012. aug. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindig ezt a receptet használom: [link]

Annyi, hogy azt a 3/4 deci olajat amit ír, azt a palacsinta sütő kikenéséhez használom.

A többi hozzávalót össze kell keverni. A lisztet beleszórom a tálba, ráütöm a tojásokat, a sót beleszórom majd hozzákeverem a tejet és felhígulásig fokozatosan hozzákeverem az ásványvizet. Van hogy nem használom el az összes ásványvizet, de a tejet mindig.

A recept nem írja, de én egy kis cukrot is szoktam belekeverni.

Ne felejtsd el megkenni olajjal a tepsi alját. Én minden második után szoktam.

Sok sikert, én is most fogok palacsintát sütni, ebédre! :)))

2012. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :) Remélem sikerülni fog.
2012. aug. 3. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!