Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék otthoni marcipant...

Szeretnék otthoni marcipant kesziteni. Tehat porcukor es tejpor. Csak nemtudom hogy mibol mennyi kell? Sürgös lenne.

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
eltájoltad magad... a marcipánban mandula van..
2012. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj inkább kókusz tekercset. az egyszerűbb.. a végeredmény meg hasonló.
2012. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen alapvetően a marcipán cukor, víz és mandula.

Az anyaghányad pedig változó.Egyszeres marcipán 1 rész mandula és egy rész cukor, tehát 1kg mandulához 1kg cukor kell.A kétszeres marcipánnál 1kg mandulához 2kg cukor kell.

Ugyan így van feles, másfél szeres, háromszoros marcipán.


De készülhet a marcipán dióból, mogyoróból vagy akár kókuszból.Tehát szinte bármilyen olajos magból.


[link]


De itt a hamis marcipán receptje:

[link]

2012. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi.De már megvan a régi receptem.És a hamis marcipánhoz,vagyis az otthonihoz porcukor,tejpor es mandula aroma megy.Cukrász vagyok,csak kipottyantak az arányok.De koszi a tippeket!Esetleg ha valakinek tudok segiteni valamijen sutiben,irjon nyugodtan.
2012. aug. 4. 21:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja es a kokusztekercs messze van a marcipantol,sajna.Megoldottam a problemat,ma 2 tortat boritottam marcipannal es isteni lett!
2012. aug. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!