Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alvés sütemény receptjét le...

Alvés sütemény receptjét le tudja nekem valaki írni?

Figyelt kérdés
Ez egy Baja környékén kapható sütemény. Felénk nem lehet kapni és én nagyon szeretem.
2009. júl. 18. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, de ez sajnos nem az amit én keresek


[link]


Ezen az oldalon a sütemények között találtam róla egy képet. Én mondjuk olyat ettem ami két ostyalap között volt, de a krém ilyen.

2009. júl. 19. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elözöz válaszoló vagyok, szerintem csak az összeállitása más, a belinkelt receptnél két lap közé van tölrtve a krém, az általad keresettnél meg csak egy lapot vettek, a tetejére nem tették rá amásodik lapot. A krém kb. ugyanolyan lehet.

Próbáld ki a receptet, esetleg az egyik feléböl hagyd ki a diót, vagy daráld egész finomra - szerintem néany próba után meg fogod találni azt a változatot, amelyik a legjobban hasonlit izben arra, amit szeretnél.

2009. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

4 tojásfehérje


8 dkg méz


20 dkg cukor


2 tk (=1 tasak) vaníliás cukor


15 dkg gorombára durvára vágott dió


ostyalap



A fehérjéket kemény habbá verjük, közben hozzáadjuk a mézet, a kristálycukrot és a vaníliás cukrot. Gőz fölött addig keverjük, míg jól besűrűsödik, ekkor beleforgatjuk a diót.


Megkenjük az ostyalapot, beborítjuk egy másikkal, majd egy nem túl súlyos nehezéket teszünk rá. Szobahőmérsékleten hagyjuk két-három napig szikkadni, utána lehet szeletelni anélkül, hogy a töltelék kifolyna.


A fenti adaghoz négy lap kell ebből a méretből.

2020. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!