Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Így lehet rakott krumplit...

Így lehet rakott krumplit mikróban? (lent)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a mikrót is segítségül hívom a rakott krumplimhoz:

Megfőzném héjában a krumplit, karikára vágnám, ez menne egy tál aljára. A megfőtt tojásokat is karikázom, és baconnal együtt menne a tálba, végül szórnék rá sajtot és így tenném be a mikróba, hogy "álljanak össze az izék" . Mit szóltok, jó lenne így?

(kezdő sütő,főző, 19l)


2012. aug. 23. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mikróban nem tudod kellően megpírítani. Az inkább csak párol
2012. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondod? :( Kár. A mikróhoz legalább értek... :))

Sütőhöz nem merek piszkálni :P

Esetleg tudnál segíteni, hogy hogyan készítsem el, ami könnyen megy és nem ronthatok?

2012. aug. 23. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:

a rétegek közé mindig kenj tejföl

a sütőhöz ha meg nem értessz beállítod egy közepes hőfokra és sutod amíg úgy nem látod hogy kész van

2012. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is a sütőt ajánlom. de én nem szoktama rétegek közé is tejfölt tenni,hanem összepakolom a "cuccot" és jó fél majdnem háromnegyed óráig közepes lángon sütöm, majd mikor már jó szaftosra megsült az egész, akkor rakom rá a tejfölt. tejföl tetejére lehet zsemlemorzsát szórni. ez azért jó mert addig sütöd inenntől kezdve amig az meg nem pirula tetején. vagy sajttal szóród meg azt is szintén pirulásig.

/szakács

2012. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok még. én szoktam a rétegek közé hagymát, paprikát is tenni. még finomabb ha igy összesülnek. :P
2012. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is pont tegnap csináltam :) Ahogy mondtad,héjában megfőzöd a krumplit,tojásokat,felszeleteled a bacont.Tepsi alját kicsit kikened vajjal.Elkezded rétegezni:1sor krumpli...bacon...tojások.. a tejfölt én szoktam ízesíteni:kiteszed egy edénybe,ételízesítő bele(nem kell sok),só,bors. a krumplit,tojást is sózd be.nem kell sok rá,de azért látszódjon rajta hogy besóztad :) ne legyen íztelen.ráteszed a tejföld,akkor megint elkezded kirakni krumpli....aztán arra is tejföl.majd a tetején legyen a krumpli.arra tejföl,mehet rá a sajt.alufóliát teszel a tetejére.előmelegíted a sütőt.beteszed,olyan 30,40percig bennt hagyod,majd leveszed az alufóliát,és addig sütöd amíg meg nem pirul a teteje :) Remélem érthetően írtam le :) Ne félj a sütőtől,azért mert még nem használtad :)
2012. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben addig vártam, míg hazajött anyukám és kicsit be-be segített :))

2012. aug. 24. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!