Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet csinálni sok tökből...

Mit lehet csinálni sok tökből főzelék kivételével?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

- Kockára vágva panírozod és kirántod. Imádom petrezselymes krumplival + paradicsom salival.

- Hosszába kettévágod, megpucolod, belsejét ki, és megtöltöd azzal a töltelékkel, amivel egyébként a rakott kelt is, ugyanúgy meglocsolod tejföllel, megszórhatod reszelt sajttal. Így is finom!


Én most paníroztam, fémtálcán egyesével be a fagyóba, amikor megfagyott bezacsiztam, majd nagyon jó lesz télen előkapni egy sült krumpli mellé.

2012. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem a rakott tök, és töltött tök kaporártással.

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kapormártással :)
2012. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Töklekvár?

2012. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A receptgyar.hu-n találtam a töklevest.

Tökleves

Tökleves recept, receptek

cukor kapor liszt olaj pirospaprika só tej tök ecet leves vegetáriánus

Hozzávalók:

1 kiskanál cukor

1 ujjhegynyi pirospaprika

1 evőkanál ecet

1 csomag kapor vagy friss kapor

2 evőkanál olaj

2 dl tejföl

3 evőkanál tej

60 dkg tök

2 evőkanál liszt

Elkészítés:

A meghámozott tököt hosszában kettévágjuk. Kimagozzuk és nagylyukú sajtreszelőn lereszeljük. 1,5 l vízhez sót teszünk, majd beleöntjük a tököt és a kaprot. 15-20 percig főzzük. Rántást készítünk. ( Olajon picit megkapatjuk a lisztet majd pirospaprikával elkeverjük.) Ezt belerakjuk és elkeverjük a forrásban lévő tökkel. Ezután a tejföllel összekevert cukrot adjuk hozzá majd ecetet. Ezután hűlni hagyjuk majd tálaljuk. Jó étvágyat!

2012. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!