Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit süssek a barátomnak?

Milyen sütit süssek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Hétvégén romantikus gyertyás vacsit csinálok neki. Már csak a desszert hiányzik. Valami egyszerűt gondoltam, ami azért nem egy muffin, de nem is egy szabolcsi almás máktorta :) Fiúk ti minek örülnétek?
2012. szept. 2. 19:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es bár nem tőlem kérdezted...,de engem érdekelne a recept mert jól hangzik,finom lehet a sütemény!
2012. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Délután szívesen leírom, most el kell mennem.

üdv.

2012. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11.-nek:

egy kissé megkésve, de írom a diós-habos kocka receptjét.Kicsit hosszú, de megcsinálni egyszerűbb:)

tészta: 5 tojás sárgája, 20 dkg porcukor, 10 ek. meleg víz,fél deci olaj, 20 dkg liszt, fél cs.sütőpor.

Krém:20 dkg vaj vagy ráma,20 dkg porcukor,2,5 deci tej,3 ek. liszt, 10 dkg darált dió, fél deci rum vagy 1 rumaroma.

hab:5 tojás fehérje,25 dkg porcukor.


A tojások sárgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a vizet, az olajat, a sütőporos lisztet.

sütőpapíros kb 38x25 cm-es tepsibe simítjuk, tűpróbáig sütjük, majd hagyjuk hűlni.

a tejet elkeverjük a 3 ek. liszttel és sűrűre főzzük. ezt is hagyjuk hűlni.

a vajat a cukorral habosra keverjük, hozzákeverjük a kihűlt tejes masszát, a diót és a rumot.(géppel a legegyszerűbb)

az 5 tojás fehérjét a porcukorral gőz fölött nagyon kemény habbá verjük.

a tésztára kenjük a diós krémet, erre egyenletesen a kemény tojáshabot.

villával csíkozzuk meg a tetejét.

egy kistábla keserű tortabevonót felolvasztunk, teszünk bele egy kanál olajat és a hab tetejét össze-vissza cirmosra csorgatjuk az olvasztott csokival.

ha valaki saját csokimáz recepttel csinálja , azzal is tökéletes.

forróvízbe mártott késsel lehet szép kockákra vágni.

rendkívül finom, (nagyon édes)látványos süti.

Akiket én eddig kínáltam vele, mindig azt hitték gesztenyés süti, valószínüleg a rum/dió adja ki ezt az ízt.

Szívből ajánlom mindenkinek, felér egy tortával.

üdv.

2012. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!