Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spórolási tippek konyha terén?

Spórolási tippek konyha terén?

Figyelt kérdés
Sajnos párom munka nélüli lett, és ameddig nem talál munkát,addig össze kell húznunk a nadrágszíjat. Olyan ippeket várnék, hogy ki hogy spórol? Milyen olcsóbb élelmiszerek vannak,ami laktató? Ti hogy állítjátok össze a heti menüt (hús-főzelék-édesség, stb)? Leírnátok egy heti menütöket? Minden tippet szívesen veszek és köszönök szépen...

2012. szept. 6. 09:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 éves pasi vagyok. Sajnos jelenleg szintén munkanélküli:/ Párom dolgozik, ezért én látom el itthon a dolgokat, ha kell mosok, takarítok. A főzés nemjelent gondot, mert szeretek főzni, mindig is én csináltam. Mi így spórolunk:

Nem 1 boltban veszünk meg minden élelmiszert. Pl tojást egy háztól szoktunk venni, kicsit olcsóbb mint a bolti, és L-es méretet kapok érte, a Tescoban pl akkora tojást adnak 37-40 Ft-ért, h meg sem találom a dobozban.

Húst a hentesnél veszek, olcsóbb is, és a csirkemell nem áll vizes lében, mint pl (ismét) a Tesco húspultban. Emellett még tudok venni szintén a hentesnél felvágottat, virslit, házi füstölt kolbászt, jóval olcsóbban mint a boltban.

A többit sajnos multiban kell megvenni, de minden héten végigböngésszük az akciós újságokat, és ha kell, 3-4 külön multiba megyünk vásárolni, mert több ezer Ft-ot is meg lehet így spórolni.

A főzésnél figyelünk arra, h lehetőleg 2 napi adag készüljön, így nem kell minden nap kidobni a maradékokat. Tegnap pl rakott krumplit csináltam, és maradt bőven mára is. Hétköznap megpróbálok olcsóbb kajákat készíteni, pl palacsinta, gofri, amikhez alig kell vmi, mégis sok lesz belőle. Persze nem árt néha a hús sem:) 7végén általában csirkemellből készítek vmit, vagy darált húsból hamburgert, bolognait, de sűrűn van pörkölt is.

Édességnél figyelünk arra, h ne a boltban vegyünk 5-600 Ft-ért 2 csokit, hanem inkább itthon készítek vmit. Tegnap például kekszes sütit csináltam. Laktató, tartós (csak nem nálunk:D) és finom is. De ha elkap a gépszíj, van h 7végén tiramisut készítek, vagy vajkrémes tortát, fondant réteggel.

Pl ha marad pörkölt, amit már nem eszünk meg, akkor másnap megcsinálom gulyáslevesnek, nem tart semeddig, mellé sütök pogácsát, amiből marad másnapra is.

A sok szénhidrát és cukros dolog mellé persze nem árt a mozgás, ezért itthon szoktam kickboxolni zsírégetés céljából:) Így erre sem kell költenem.

A heti menü pl: hétfő-sajtos tejfölös tészta, kedd-töltött káposzta (fagyasztóból), szerda-csütörtök rakott krumpli, péntek-szombat nagy adag főzelék sült virslivel, vasárnap lángos sajttal tejföllel fokhagymával (kérésre nem lesz hús 7végén, mert mostanában sok volt:D).

2012. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es le a kalappal előtted!!
2012. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem sokat kell már írnom, az előttem szólók szinte mindent leírtak!

Szóval a pénzbeosztásról:

Amikor megkapjátok a havi lóvét, a rezsire-valót tedd félre! Azt nem esszük meg!

A maradéknak (ha lehet) kb. 10 %-át is tedd félre, bármennyi is az, legyen valamennyi vésztartalék.


A többit oszd el annyi hétre, ahány hét múlva legközelebb kaptok pénzt, a heti kaja-keretet sokkal könnyebb tartani, ill. figyelni, hogy túlfutottál-e rajta, mintha az egészet egy kupacban tartod.


Én a vasárnapi menüt találom ki először (nálam az a fő húsos-nap). Legolcsóbb húsféleség: sertés, vagy csirkemáj, sertésköröm, baromfi csontos: far-hát-nyak-szárny. Májból lehet resztelt már, kiadós egy krumplival vagy főtt rizzsel. A sertésköröm pörköt aki szereti szintén fincsi. Baromfi csontos (ahogy már írták is) vagy rizseshús, vagy pörkölt tarhonyával, nokedlivel, apró káposztával.

Ha nokedlit kavarsz, akkor annyit, hogy másnapra maradjon tojásos nokedlinek.

Ha sült húsból marad egy kicsi, abból másnap tudsz brassóit készíteni.

Ha hagymás törtkrumpli marad, az hétfőre krumplistészta.

Ha a pörkölt marad (ahogyan írták, vagy gulyásleves), de nagyon jó akármilyen zöldfélével (zöldbab, kelkáposzta stb.) de még vékonyra szelt krumplival is bedugni a sütőbe rakottnak,


Tehát a vasárnapi, hétfői kaját ha már tudod, akkor ahhoz vásárolsz ami kell, legközelebb kitalálod a következő 2-3 napra valót és úgy vásárolsz. Mindig cetlivel menj a boltba, és szigorúan csak azt vedd meg, ami azon van, ha célirányosan vásárolsz, rengeteget tudsz spórolni.


Derítsd fel, hogy mit, hol kapsz olcsóbban. Ha valahol valami akciósba belefutsz, persze akkor abból spájzolj be 1-2 hétre, de akkor viszont azt is tudod, azoknak a heteknek a keretösszegéből már x összeget elköltöttél.

Hidd el, ha így csinálod, amibe bele lehet jönni, akkor előbb-utóbb nem lesz olyan érzésed, hogy fogatokhoz kell verni a garast.


Jaa! Ha van fagyasztótok, akkor még most rakj bele zöldségfélékből télire tököt, cukkinit, (ezeket reszelve főzeléknek, kockázva pörköltnek, krémlevesnek, bepanírozva rántani) zöldpaprikát karikára szelve, paradicsomot, karfiolt, majd lesz még a répa-gyökér. Most tizedannyiért meg tudod venni, mint télen, és akkor is lesz egy kis zöldféle az asztalon.

Ha még van valami amiről nem szóltunk, kérdezz nyugodtan!

2012. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

elöttem már minden jó ötletet leirtak az ételekkel kapcsolatban.

Nálunk bevált,hogy a bolti vissza járóapró pénzt illetve a mosáskor a zsebekbe talált aprót bele dobom 1 perselybe és hónap végén abból is tudok ezt azt venni . Soha nem gondoltam,de 5-6 ezer ft igy mindig összejön . 10es,20 ast50es ,100 as és 200as -okat dobálunk bele.

Egyik évben csak a mosáskor talált aprópénzt raktam el karácsonykor 10000ft volt a perselybe.

2012. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez is jó!

Mondjuk én a pénztárcámba rakom vissza amit visszakapok, és addig nem vagyok hajlandó a heti keretösszegből papírpénzt váltani, amíg apróm van! Persze ha a heti-keretből marad, és azt rakom a malackába, az is gyakorlatilag ugyanaz!

2012. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

húúú köszönöm ezt a sok tippet, a 26éves srácnak pedig gratulálok,hogy így feltalálod magad a konyhában.:) szerencsére az én párom is igyekszik kreatívkodni, de most a kertet rakja rendbe és akadt egy kis idénymunka a város határában lévő almásban, ott dolgozgat, de ez sajnos csak pár hét, viszont az utána következő időszakra tudatosan készülünk. szerencsére elég sok zöldségfélét ültettünk ebből raktam fagyasztóládába is, igyekszem kihozni mindenből a maximumot,hogy ne kelljen a fogunkhoz verni a garast,szerencsére a téi kabátokat és meleg csizmákat már a tavaszi leárazásoknál megvettük magunknak (hihetetlen összegeket lehet ezekkel spórolni szerintem), ennek azért örülök,hogy erre nem lesz gond.:)

köszönöm a válaszokat nagyon sok ötletet kaptam.

2012. szept. 6. 13:40
 17/17 anonim ***** válasza:

Ezekkel a dolgokkal én is próbálkoztam főzés terén, de ahol egy válogatós férj van, ott nem működik. Pedig nincs miből válogatni...

Krumplis tészta: "nem szeretem"

Rakott krumpli: "ezzel én nem lakom jól !"

Főzelékek: "ezekkel nem lehet dolgozni !"

Lefagyasztott ételek: "mi a francnak nem főzöl frisset?"

Stb., stb.


Sajnos, nagyon sok veszekedés forrása a férjem válogatóssága....

2013. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!