Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorborsólevest főznék?

Hájaaa kérdése:

Cukorborsólevest főznék?

Figyelt kérdés
Tudtok vmi jóféle cukorborsóleves receptet? De ne olyat hogy "fogd meg dobd bele, aztán adj hozzá vegetát, és kész". Hanem vmi részletest :) Ízletest (igen kényes vagyok az ízek terén, de ezt bocsássátok meg, édesanyám túl jól főzött)

2012. szept. 9. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én készítem a borsólevest: bár már csak fagyosból tudom, mert frisshez már nincs szerencsém.

kevés zsiradékon (részemről kevés zsír)megdinsztelek egy-két karikára vágott zöldséget, sárgarápát. ha már félpuhák, hozzáteszem a borsót, és csöpp vízzel, vagy felöntőlével kezdem párolni. ha már a zöldségféle puha, akkor zsírjára sütöm vissza és megszórom 1-2 kis fakanál liszttel, valamint egy teáskanál pirospaprikával.

átforgatom az egészet, és megint hideg vizet öntök hozzá, hogy óvatosan átkeverve a lisztes lé homogén legyen, ne csomós.(ez a módszer a staubolás)

ha ez megtörtént, felöntöm a leves kívánt mennyiségére, utánfűszerezem, sóval, esetleg egy kis borssal, csipet cukorral.

csendesen felforralom, ha akarom főzök bele egy kis apró tésztát ( kézi tarhonya, lúdgége)

végén frissen vágott petrezselyemmel szórom meg.

2012. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyszerű :) Köszi
2012. szept. 9. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én módim is szinte ugyanez, mint az elsőé, csak:

én nem szoktam rá törtpaprikát szórni, és a petrezselymet is együtt párolom a borsóval, zöldséggel. Amikor már a kész lével forralom, akkor nemcsak egy csipet sót, borsot, de egy gondolatnyi cukrot (!) is teszek bele.


Ha viszont üveges konzerv borsó, akkor a zöldséget párolom a petrezselyemmel együtt, liszt rá, felengedem, és a borsót (leszűröm a saját levétől) és úgy öntöm bele a felengedett levesbe. Sózom, fűszerezem ízlés szerint, mehet bele aprótészta, vagy esetleg csipetkével is finom.

2012. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is írtam a csipetnyi cukrot, de lagalább, jól megjegyzi a kedves kérdező:))
2012. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy én készítem: olajon megpárolom a borsót a karikára vágott sárgarépával, majd megcukrozom. Mikor a cukor kicsit megkaramellizálódik, teszek rá sót (pici levet ereszt), azzal tovább párolom, majd megszórom liszttel és kissé megpirítom. Ezután engedem fel vízzel és készre főzöm. Én nem szoktam utána fűszerezni, mindig ugyanazt a mennyiséget használom, sóból is ugyanazt a fajtát, így kóstolás nélkül is tudom, miből mennyi kell :) Csipetkét nem mindig teszek bele, attól függ, milyen kedvem van. Az apróra vágott petrezselymet a legvégén teszem bele, mikor elzárom alatta a gázt (nem főzöm).
2012. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pirospaprikát szoktál bele rakni vagy egyáltalán nem?
2012. szept. 9. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Én egyáltalán nem teszek bele pirospaprikát, úgy szeretem, ha zöld :) Anyu pirospaprikásan csinálja, nekem úgy nem ízlik.
2012. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban ott nálad is a csipetnyi cukor!


Egyébként ez a törtpaprika kérdés itt még csak érthető is, de ismerek olyat, aki azt mondja, pl. a paradicsom levesre azért tesz, hogy annak legyen szíve! :)))


Egyébként kedves kérdező! Ha a törtpaprika kérdésben dilemmában vagy, próbáld ki így is, úgy is, majd elválik, nálatok melyik jön be!

2012. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy készítem ahogy az első válaszoló, csak olajon. Végül grízgaluskát szaggatok bele, így szeretjük a legjobban.
2012. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!