Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki állítsa össze a menüt, aki...

Ki állítsa össze a menüt, aki főz vagy akinek főznek? /Kímélő étrendről van szó/

Figyelt kérdés

2012. márc. 31. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
a konyhafőnök.
2012. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki föz, de úgy, hogy az, akinek föznek, az meg tudja enni, ne legyen benne olyan, amit nem ehet, vagy amit nem szeret. (De ha valamit szeret, de nem szabad, akkor azt sem lehet belevenni!)
2012. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha speciális étrendről van szó, akkor az állítsa össze, aki ért hozzá.
2012. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, most családtaggal kapcsolatban érdeklődsz.

Ugyanúgy csinálnám, mint más esetben: ha valaki ráéhezik valamire, úgyis mondja a "konyhafőnöknek" = családanyának, és ő majd amikor már minden kelléket bevásárolt hozzá, valamelyik nap megfőzi.

Kímélő étrendet követő családtag esetében is ezt a gyakorlatot követném: megkérdezem, mit szeretne enni, ha tudom, akkor aznap-másnap elkészíteném, ha pedig az alapanyagnak utána kell járni, ahogy mindent beszereztem hozzá.

2012. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem,mert most született kisbaba a családban és én leszek,aki főzni fog. Sajnos nem voltam járatos még ebben kímélő étrendben, nem is ismerem,ezért gondoltam,hogy hátha valaki tud tippet adni./Egyébként csak a leg egyszerübb ennivalót csináltam eddig, valahogy kimaradt a kedvenceim közül a főzés!
2012. márc. 31. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, h az anyukának minimum 4-500 kalóriával többet kell most ennie, ha szoptat.


Ami átmegy a tejbe, és babánál gndot okozhat (hasfájás):

- hüvelyesek

- tejtermékek (anya napi max. 4-5 deci tejet fogyasszon)

- köményes dolgok

- K-betűsök

- kevés fűszer, zsír


Amiből jó, ha sokat eszik:

- vasat tartalmazó ételek - szülés alatti nagy vérveszteség miatt.

- magas vitamin és ásványi anyag tartalmúak

- sok zöldség, gyümölcs, víz

- főzelék

- húsok

2012. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a védőnő megmondja az anyukának, hogy kb mi az amit gond nélkül ehet, figyelembe véve a baba mindenkori korát, természetesen akkor, ha szoptat az anyuka, ami valószínű.

nem kell külön főzni, csak ezeket az intelmeket, amit a szakember ajánl a kismama ételénél érdemes figyelembe venni.

pl mindenki külön fűszerezi a saját adagját, még, ha ez egy kicsit másabb is, mint belefőzve.

ez csak egy példa, de egy kis figyelemmel mindenki étkezhet normál módon.

van olyan kisbaba, aki pl a húslevesbe főzött darabka karalábétól is hasgörcsöt kap...(az anyatejtől) tehát apróságok, de mégis érdemes odafigyelni.

2012. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!