Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A grízgaluskát (grízgombóc,...

A grízgaluskát (grízgombóc, daragaluska) hogyan készítitek?

Figyelt kérdés

Tudtok írni olyan receptet, amely alapján készített grízgaluska nektek legjobban ízlik?


Előre is köszi!



2012. szept. 13. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Pici sóval felverem az egész tojásokat. Egy kiskanál vajat teszek hozzá. Majd tojásonként 2-3 kanál grízt keverek hozzá. Teszek a grízbe egy kiskanál sütőport is. Hagyom állni 2-3 órahosszát,mielőtt kifőzőm.
2012. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy egész tojást elkeverek egy evőkanál olajjal pici sóval és hat evőkanál grízzel(ha van kéznél két kanál grízt helyettesítek két kanál kukoricadarával, de ez csak az én perverzióm, szép sárga lesz tőle a galuska) pihentetem tíz percet. A sós víz enyhén forr, mikor szaggatom bele, fontos, hogy ne zubogjon, mert szétfőhet a galuska. Pár perc elteltével megfordítom. Húslevesbe csak akkor főzöm, ha azonnal tálalom, mert álltában beissza a levet. Mindig lassú forralással főzöm, 10 perc alatt kész van.
2012. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a tojást felverem, megsózom, annyi grízt teszek bele, hogy még híg legyen, majd hagyom állni fél-egy órát (megdagad a gríz és sűrűsödik). Kiskanállal szaggatom a levesbe, kb. fél óra kell ahhoz, hoyg megfőjön, tehát mikor majdnem kész a leves, akkor szoktam beleszaggatni. Egy tojásból szoktam csinálni; a kiskanálnyi galuskák evőkanálnyira nőnek.
2012. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindegyikőtöknek nagyon köszönöm a segítséget, a tanácsokat és a recepteket!!! Nagyon aranyosak vagytok, tényleg!
2012. szept. 13. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbben: egy tojás és gríz a vízbe egy csipet só :D nagynéném szerint mielőtt vízbe szaggatod, egy fél órát állni kell hagyni és nem esik szét :D
2012. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kedves vagy, hogy írtál! :-)
2012. szept. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!