Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírná nekem valaki, hogy...

Leírná nekem valaki, hogy hogyan kell a grízgaluskát elkészíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem mindig kemény lesz, és nem jövök rá, hogy mit rontok el?
2012. márc. 22. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nehéz is csinálni, hogy éppen jó legyen. Nekem meg néha százfelé kapja a fővő víz. Én így szoktam: 1 tojás fehérjét habbá verem, majd bele a sárgája, azzal még tovább verem. 4-5 evőkanál grízt óvatosan belekeverek, sózom, pici petrezselyem.Pihen 10 percet, addig felteszem a vizet. Egy kiskanálnyival próbát teszek, ha szétviszi, akkor keverek az alapon, ettől összébb áll, és nem jön már széjjel.

Van, aki pici margarint kever bele, vagy pici sütőport.

Tudom, hogy anyukám azt mondta, ha utólag megkeverjük, akkor fő keményre, tehát összeállítás után békén kell hagyni.

2012. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok grízt teszel bele, próbáld meg kevesebbel.
2012. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen pihentetni kell, kb. fél órát. Csak ilyenkor látszik, hogy a massza nem lett-e nagyon kemény. Ha túl kemény, akkor érdemes kevés olajjal lazítani.
2012. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is kemény lesz,de a férjem szerencsére úgy szereti :))
2012. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, és tanácsaitokat!
2012. márc. 22. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Éppen azért, mert pihentetni kell egy kicsit, és az idő alatt a gríz még dagad, egy kicsit lágyabbra kell kavarni, mint ahogy érzésed szerint kellene, és pont azzal lesz jó! Ha mégis lágynak találnád szaggatáskor, beletenni még mindig tudsz, igaz, hogy akkor már nem szükséges pihentetned.
2012. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy nagyon jó recept: [link]
2012. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a válaszokat, és a linket is! Be fogok tartani mindent, így már sikerülnie kell majd legközelebb!:-)
2012. márc. 23. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!