Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, de nagyszerű vendégv...

Egyszerű, de nagyszerű vendégváró főtt étel tippeket tudnátok nekem adni?

Figyelt kérdés

Olyat, ami tényleg nem nagy kunszt és nem rántotthús :), olcsóbb típus és szülinapi alkalomhoz illő. 2 gyerek, 6 felnőtt lesz.

Köszönöm!



2012. okt. 10. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

ananászos csirkemell rizzsel.

fasírt krumplipürével.

ezekhez meg sajtkrémleves pl.

2012. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Itt biztos találsz kedvedre valót: [link]


Pl. lasagne-át általában mindenki szereti.

2012. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

- Én most szívesen ennék csirke húslevest borsóval, egyéb zöldségekkel, grízgaluskával

- Valami tejfölös-gombás szüzérmét, vagy valami hasonló sertés-szeletet (néztem, a net-en rengeteg recept van)

- Utána beérném valami pudingfélével, vagy akár valami sütés nélkül készült sütivel is. :))))

- Még talán a legvégén odaraknék az asztal közepére egy "gazdagon megrakott" gyümölcs-kosarat: szőlő, körte, mosolygós barack, ami van :))))

2012. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Töltöttkáposzta, abból jó sok kijön elég lesz mindenkinek és ha a darált húst szójával kevered, spórolósaabb, sőt, szerintem finomabb is.


Csirkepörkölt nokedlivel.


Vagy süthetsz egy-két tepsi pizzát.

2012. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Golan Trevize ***** válasza:
100%
rántott csirkefalatok, és 4-5 féle mártogatós szósz hozzá
2012. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk én a szóját elfelejteném.

Az 5-ös által ajánlottnál nekem az ugrott be, hogy sertéscomb-falatkákat is lehetne pl. palacsinta-tésztába mártva megsütni, és a különböző mártosakkal feldobni: fokhagymás-tejfölös, vagy sajt-mártás, vagy valami csípős mártás férfiaknak, hasonlók.

Ez a mártás ötlet nagyon jó, mert változatossá teszi a kínálatodat!

2012. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

lecsós szelet rizzsel

majonézes kukorica, franciasaláta bagett és rántott karfiol, gomba, stefánia vagdalt, húsgolyók, töltött tojás céklasalátával, csicseriborsókrém, tojáskrém, szardíniakrém

rakottkrumpli sok reszelt sajttal, pardaicsomszeletekkel

hagymáskrumpli töltött csirke céklasaláta

paprikáskrumpli kovászosuborkával

gazdagon gulyásleves saját házi cipóval,utána csokis, barcakos, vaniliás fánkok, muffin

rizseshús uborkasalátával, almáspte fahéjasan

gyümölcsleves, rizibizi stefánia vagdalt, töltött husok gombával

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival

meggyes-mákos mákosguba

2012. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 7-es!

Ne haragudj, de nem hiszem el, hogy szülinapi ebédre ha vendégeket vársz, majd paprikás-krumplit adsz elébük kovászos uborkával.

2012. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Húsleves


Mexikói zöldséges fasírt bacon "bundában" sütve, sült krumplival vagy rizzsel, illetve vegyes savanyúsággal.


[link]


[link]


A darált húst fűszerezed, mintha sima fasírtot készítenél. Megfőzöl egy zacskó mexikói zöldségkeveréket, utána hozzákevered a darált húshoz. Egy nagy tepsiben kedvedre formázod, majd kívül az egészet beborítod bacon szalonnával és a sütőben pirosra sütöd.


Vagy


[link]


Diós rizzsel, petrezselymes krumplival, sült krumplival tálalhatod.


Diós rizs: megpirítod kevés olajon a dió darabkákat, utána mellé megy a rizs, pár perc után felöntöd vízzel, sózod, fedőt teszel rá. Ha a rizs megpuhult akkor kész is.


Desszertnek készíthetsz ilyet:

[link]


Én ezt konzerves barackból szoktam csinálni.

2012. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért rakta be duplán a linket, bocsi. :)
2012. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!