Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 liter tejhez mennyi rizst...

1 liter tejhez mennyi rizst rakja, ha tejberizst akarok csinálni? Én nem rakok bele vizet, nem is értem, h miért jó vizet is belerakni?

Figyelt kérdés
Sose tudom, h mennyit kell bele rakni és mindig szem mértékre csinálom, de így sokszor elrontom. Ezért szeretném pontosan tudni, h mennyi az az elég. :) Nem túl hígan és nem túl sűrűre szeretem csinálni :)

2012. okt. 23. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

kb egy bögre rizs.


De csináld így, ahogy én szoktam, általában nem cseszem el ezzel a módszerrel:

Attól függ, hányan vagytok, hány személyre főzöl..

én általában 1 bögre rizs.

felteszem főni 3 bögre vízzel, nagyon kis lángon, lefedve, icipici sóval.

majd amikor látom, hogy dagad (kb-ra lehet tudni, hogy mennyire fog bedagadni, nyomom hozzá a tejet. fél litert simán lehet ilyenkor, és bele a cukrot.

ahogy fő, látod, hogy kell-e még tej hozzá. Általában szokott kelleni, hogy ne ragadjon össze.

nekem így általában sikerül. arra vigyázz, hogy ne süljön oda az alja, nekem ez mindig sikerül :D

2012. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. De úgy nem lesz nagyon vizes? 2-en esszük párommal de mindig 1 literből kell, mert én meg eszek 1 tányérral ő meg ami meg marad :D Nekem nem szokott leégni, mert szinte folyamatosan kevergetem.
2012. okt. 23. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
hát, víz az nem árt hozzá. de akkor három bögre víz helyett csak rakj két bögrényit. nem lesz vizes hárommal sem amúgy.
2012. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én is úgy szoktam kezdeni, hogy a rizs mennyiségét határozom meg, felteszem valamennyi tejjel, és amikor látom hogy még kér, mert nem puhult meg teljesen, fokozatosan adagolom hozzá a tejet. Max. kezdd el te is tejben főzni, és vizet csak a legvégén (ha kell) a fövéshez és a tejcsi már elfogyott! :)))
2012. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket :)
2012. okt. 23. 17:06
 6/6 doboszoli ***** válasza:
100%
15-18 dekát tegyél bele, és lángelosztón víz nélkül főzd készre. Kevergetni kell!
2012. okt. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!