Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Férjem szülinapjára jönnek...

Férjem szülinapjára jönnek ebédre anyósomék. Mit főzzek?

Figyelt kérdés
Férjem szülinapjára jönnek ebédre anyósomék. Ez lesz az első ilyen alkalom. Mit főzzek? Nem vagyok konyhatündér, könnyen készíthető, elronthatatlan étel kellene. Anyósom nagyon jól főz, jó lenne nem beégni előtte, hanem elismerést szerezni. A hagyományos ételeket szeretik.

2012. okt. 24. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rántott hús, rántott zöldség (például karfiol vagy tök)

Köretnek krumplipüré és/vagy rizs/rizibizi.

Franciasaláta.

Desszertről se feledkezz meg. :)

2012. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha anyós jön akkor gombapörkölt, hadd izguljon ebéd közben hogy milyen gomba.
2012. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Menjetek velük étterembe . Azt rendelnek amit szeretnének.

Késöbb ha majd bele jössz a fözésbe ésbiztos vagy magadban akkor főz nekik..


A férjednek meg vegyél tortát és vigyétek el az étterembe köszöntsétek fel vele..

2012. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Akkor meg azt fogja mondani milyen pazarló ez a lány. Maradj a gombánál, az a tuti.


- Marika néni én fogyózom, de maga egyen csak :P

2012. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

raguleves, gombás töltelékkel töltött, baconba tekert göngyölthús, akár rizibizivel vagy mexikóis rizzsel, vagy krumplipürével. ha nagyon szépet akarsz, akkor hercegnőburgonyával.uborkasaláta, vagy paradicsomsaláta, setleg házi vegyes savanyú.

desszert valami pohárkrém pl rizspuding sok gyümölcssel, tejszínhabbal, vagy egy szép gyümölcstorta.

ezek elronthatatlanok, ha akarod, részleteket is szívesen leírok, hogy szoktam én készíteni.

ez a göngyölthús volt éppen egyik nap, rizibizivel.

2012. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósok szemszögéből fontos, hogy milyen a menyecske sütije. a Parfé szelettel biztosan a szívébe zár. kevert tészta, mézes -diós. a krém is egyszerű. kérésre bővebben...
2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elöször tudd meg, hogy mi az, amit egyáltalán nem szeretnek, mert hiába fözöd pl. a legcsodálatosabb halászlét, ha utálják a halat.

Ha már tudod, hogy mit NE fözz, akkor tudsz keresgélni a többi között.

Ne akarj különlegeset késziteni, hanem valami egyszerübbet, és ha lehet, elötte próbaként fözd meg egy-kétszer a családnak.

2012. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne olyasmit főzz,amit ők rendszeresen készítenek,mert akkor rögtön össze tudja hasonlítani,hogy az övé biztos finomabb.Zárd ki azokat a dolgokat,amiket nem esznek/ehetnek.Elég stabil dolog lehet valamilyen egyszerű sült hús,egyszerű fűszerekkel,a köretekbe érdemes belevinni valamilyen csavart,legyen mondjuk krumplipüré,de margarin-vaj és tej helyett csináld habtejszínnel,nagyon klassz.Csinálj párolt rizst és párolt zöldségeket,szép,színes,csinálj egy részéből majonézeset is,4-5 féle legyen az asztalon,meg ilyen-olyan mártás,és az egyszerű sült húst mindenki úgy tudja majd enni,ahogyan az neki a legszimpatikusabb.A desszert az tényleg fontos,de csinálhatsz olyasmit,amit egyáltalán nem kell se sütni,se semmi,csak ügyesen tálalni.Például kistányérra szépen elrendezel mindenféle gyümölcsből pár szeletet,raksz rá 2-3 gombóc vaníliás jégkrémet(de csak jó minőségűt érdemes,)tejszínhabot,rolettit,meglocsolod akár színes szörppel vagy,ha fogyasztanak alkoholt,akkor valamilyen likőrrel és kész a varázslat,reszelhetsz a tetejére még egy kis étcsokit,elég jó választás egy ilyen desszert,nem lehet vele beégni.
2012. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

gyümölcskrémleves tojásfehérjegaluskával

mexikói rizs töltött csirke aszal áfonyával töltve, baconba tekert csirkemell, stefánia vagdalt

köretnek céklasaláta, barackbefőtt


húsleves gazgadon

lecsós csirke, borsos májragu rizzsel, paradicsomsaláta


almáspite, bundázott alma vaniliáscukorva forgatva

mézes.krémes, gyümölcsös piskóta

2012. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon emlékszem az első "anyósos" főzésemre, pedig már vagy 10 éve volt+

Szárnyasból készítettem tárkonyos ragulevest és baconos csirketortát készítettem krumplipürével és salátával.

Egyszerű pudingos gesztenyepürét csináltam desszertnek.

Anyósom szereti a főztöm azóta is, pedig ő nem nagyon szereti, amit más főz.

2012. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!