Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lánynak szerenék főzni valami...

Lánynak szerenék főzni valami meglepi ázsiai kaját! Ötletek?

Figyelt kérdés

hali!

randi alkamával szeretnék a lánynak főzni valami "egzotikus" ázsiai kaját itthon, amit nem túl nehéz elkészíteni és a lehetőleg olyan alapkaja amit mindenki (90%) szeret.. :D

Ötleteket illetve recepteket nagyon megköszönném ha tudtok adni!! :)



2012. nov. 5. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Sült lizs.
2012. nov. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vegyél egy kis zacskó fagyasztott thai zöldségkeveréket, 30-40 dkg csirkemellfilét, rizst és valamiféle üveges szószt*.

annyi a dolgod, hogy

1) megfőzöd a rizst.

2) kevés olajon megpirítod a kockára vágott húst és egy kis zöldséget (így kienged, párolódik, kicsit később tedd oda, mint a húst),

2) ráöntöd a szószt, még tovább főzöd, kevergeted közben.


*uncle ben's nem túl olcsó, de pl. auchanban remek áron kapsz mindenféle üveges szószt, sokfélét. van édes-savanyú, ez a leggyakoribb, de láttam már mást is. persze máshol is akad ez-az, nem kell a legdrágábbat lekapni a polcról. knorr mártásai is finomak. nézz körül. zöldségkeverék nélkül is elkészíthetőek, de így gazdagabb az étel. zöldségkeverék helyett mehet bele egy kockára-vágott-ananász konzerv, ha édes-savanyút használsz.

2012. nov. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én nagyon szeretem azokat az enyhén csípős, szezámmagos- mézes tésztában lévő csirkéket, amit a legtöbb kínai étteremben lehet kapni. Általában ilyen gömb alakja van, ahogy a hús kisül a vastag panírban:) Még nem láttam olyan embert, aki nem szeretné, és szerintem nem lenne bonyolult otthon elkészíteni!
2012. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, mindenkinek ment a zöld! Aki még tud valami hasznos ötletet küldeni ne tartsa vissza magát :D
2012. nov. 5. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!