Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 9 főre (vegyesen öregebbek,...

9 főre (vegyesen öregebbek, és fitalok illetve egy kamasz) menyi sült kobászt- hurkát kéne sütnöm? Vacsora lessz és még lessz mellé héjjában sült krumpli és kenyér is!

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hurka méretétöl és kolbász méretétöl is függ.

Szerintem ha 8 szál hurkát és 8 szál kolbász sütsz meg annak elégnek kell lenni. Mérd fel ,hogy ki melyiket szereti jobban és abból süss többet . Az fontos,hogy ilyenkor van e valaki aki mondjuk nagyobb étkü . Inkább csinálj többet ,max másnap megeszitek a maradékot : Adjál még hozzá savanyúságot is. A gyerekek biztos nem esznek sokat . Azt is deritsd ki ,hogy ők szeretik e. Mert ha nem akkor kikell nekik találni valamit..

2012. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Gyerekre és idős személyre 10 dekát szoktam számolni fejenként, az ún. aktív korúakra 20 dekát és 3-4 személyenként 10 deka tartalékot. Nálunk ez bejött. De ha szeretitek hideg sültként, akkor süthetsz jó sokat, mert akkor akár kenyér és krumpli nélkül is simán elfogy.
2012. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon 4 főre (párom a két gyerek meg én,de a gyerekek már felnőtt étvággyal bírnak)kb 1 kg hurkát és 60 dkg kolbászt sütök meg.Ha kenyérrel esszük elfogy mind, de a multkor pl hagymás tört krumplit és párolt káposztát csináltam mellé akkor egy kevés megmaradt.

Én azt javaslom hogy legalább 2,5 kg hurkát és 1,5 kg kolbászt süss meg!Inkább maradjon mintsem ne legyen elég.

2012. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a hagymás törtkrumplit készíteném mellé + hordóskáposztából dinsztelnék. Azzal lehet szépen csalni a mennyiséget.

Az sem gond, ha marad a sültből, másnap nem kell főzni semmit.

Ha csak krumpli marad, abból is tudsz készíteni másnap akár krumplis-tésztát, akár összegyúrod liszttel és krumplis-lángost, hasonlót.

2012. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Szerintem:

Köret nélkül, személyenként 40 deka nyersanyagot számolj.

Összetétel egyedi, társaságfüggő. Alapból 2X annyi hurka mint kolbász, de...

Elég sok zsír kisül belőle, ebbe tehetsz a sütési idő felénél hasábra vágott krumplit.

2012. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:

Most látom, köret lesz, akkor ... én akkor is betenném a 40 dekát, másnap finom hideg/mikrózott reggeli.

Nagyon kínos a vendéglátónak magyarázkodni, az éhesen a tálba pislogó kosztosok láttán.)

2012. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!