Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek megengedjem hogy...

Szerintetek megengedjem hogy a 11 éves lányom csináljon egyedül krumplipürét meg az ilyesmit?

Figyelt kérdés
(lehet hogy rossz kategória)
2012. nov. 5. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért ne? Félsz, hogy megvágja magát vagy ilyesmi? Először közösen csináljátok, aztán ha már jól tudja, mehet egyedül is.
2012. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy egyedül? Úgy, hogy nincs otthon vele senki felnőtt? Úgy nem engedném, de ha valaki otthon van, akkor csinálhatja. Fiam is csinált ilyesmit, ő is 10-11 éves korban kezdte, de szülői felügyelettel.
2012. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi az az ilyesmi? Amúgy meg simán.
2012. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze.
2012. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze,de maradj vele a konyhában:::
2012. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felkészíted, hogy mitől kell tartania - eszközök használata, forró gőz fedő emelése közben, kifutó főzővíz, edény lerántása - akkor miért ne?

Először légy a közelben, s ha valami tönkre megy - nekem az otthon főzött fagyiban összekapta rántottává a tojássárgákat-az sem baj. Ezt is tanulni kell.

Én leírtam a lányomnak a recepteket pontokba szedve, mikor, mit, hogyan csináljon, mire kell vigyázni - most a fiam kunyerálta el. Örülök, hogy a menyem nem fog majd szidni, feltehetőleg, mert nem mozog idegenül a konyhában:)

2012. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyél a közelében, amikor szűri a krumplit, hogy ne forrázza le magát. De ezen kívül simán...


A lányom 13 éves, ma már pár dolgot egyedül is alkot... kb 10-11 éves korában kezdte.


Annyi, hogy fokozottan figyelj rá, amikor forró olajjal, vízzel, zsírral kell dolgozni.


Mi a krumplipürét anno úgy kezdtük, hogy én főztem meg a krumplit, ő törte össze, és onnantól az övé volt a terep. :)

2012. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11 éves. De láttam már 11 évest akire egy fagolyót se bíznék rá és láttam már 11 évest aki simán 2 fogásos ebédet elkészít egyedül.

Előszőr csináljátok együtt utána meg hagy csinálja egyedül. Otthon se kell lenned hozzá ha megbízol a képességeiben.

2012. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon!

Ott vagy mellette, mutatod, hogy a vöröshagymát pl. mekkorára kell darabolnia, mennyi zsír, vagy olaj kell alá, hogy az szépen megdinsztelődjön.

A leszűrést kezdje azzal, hogy a mosogatóba tesztek egy fazék-félét, abba rakjátok bele a tésztaszűrőt, ez esetben a forró fazekat a megfőtt tésztával már két kézzel tudja fogni, és beleönti a mosogatóban levő szűrőbe! Nagyobb a biztonsága, hogy nem forrázza le magát.


És minden másban is! Elmondod, megmutatod, és ott állsz mellette amikor csinálja! Csak így lehet, de ebben a korban már nyugodtan kezdheted. Ha most nem engeded, amikor kedve van, később lehet, hogy már nem fogja érdekelni. Ne szalajtsd el a lehetőséget!

2012. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Az "igenlőkkel" értek egyet, a fenti feltételek mellett.

Megtagadni? Isten ments!!

2012. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!