Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kenyér külseje szépen...

A kenyér külseje szépen megpirul, megsül, a belseje viszont mintha kicsit nyers, vizes lenne. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kezdő kenyérsütő vagyok. Próbáltam már egy sima lisztes verziót is, de most legutóbb egy aldis kenyérlisztkeverékkel próbálkoztam. Mindegyiknél ez a probléma.

A külseje egész szép, belül is szépen néz ki, de kicsit mégis ragacsos. Mi lehet a probléma.

A legutóbbi aldis lisztkeverék tökmagos volt (amúgy nagyon finom az íze). Úgy csináltam, ahogy írta. 0,5 kg lisztkeverékhez 350 ml langyos víz ment.

A sima verzió ez volt: sima liszt 0,5 kg, ehhez megfelelő porélesztő, 2 kismérő cukor, 2 kismérő só, 2 ek olaj, 3,5 dl víz.

A sima liszteset olyan programon sütöttem, ahol van pihentetés a dagasztás előtt, a másikat viszont olyanon, ahol nincs.

Mi lehet a gond?

Ja a kenyeret rögtön sütés után kiveszem a tartályból.



2012. nov. 7. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

500 g liszthez elég 300 ml víz

kenyérpor tele van műcuccokkal, én mindig sima kenyeret sütök

2012. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 deci vizet szoktam tenni fél kg liszthez, és amikor dagaszt megnézem, hogy nem túl ragacsos-e és kis lisztet még szórok rá, akkor jó a tésztája ha dagasztás közben érzed, hogy rugalmas.
2012. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Azt tudni kell, hogy amint több van egy kenyérben a lisztnél már macerássá válik a dolog.A sima lisztek sem egyformák, sok időnkbe telt míg az összes piacon lévőt leteszteltük, a legjobb a sparos liszt. Ja és nem használok szárított élesztőt, mert azzal soha nem sikerült. Mi már kb. 3 éve sütjük a kenyeret az én bevált receptem 500g liszt, 250 ml víz, 16 g élesztő(friss),fél nagymérő só, 1,5 nagymérő cukor, 2 nagymérő étolaj.
2012. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Sparos Nagymama liszt vált be, mostanában azzal sütöm a kenyeret és friss élesztővel.
2012. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ki fogom próbálni kevesebb vízzel, és visszaírok ide, hogy esetleg mások is tanulhassanak a hibámból (már ha így jó lesz).

Még egy kérdés: a kenyérsütő gép (panasonic sd-2500) használatiában azt írják, hogy csak instant élesztőt lehet használni benne. Ezek szerint hagyományos élesztővel nem használható, ez vajon miért van?

2012. nov. 7. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak friss élesztőt használok a kenyérsütőben, nekem a porélesztő nem vált be.
2012. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy nem lehet friss élesztőt használni, nem tesz kárt a gépben.

Menj fel Limara blogjára, és nézelődj ott :)

2012. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A friss élesztő jobb, a leírásban valószínű azért van benne mert egyezséget kötött a gyártóval. Ha valaki nem bátor, akkor csak a porélesztőt veszi és így jobban fogy. :-)
2012. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A tökmagosat azóta nem próbáltam, de a fehérliszteset sem. Bár annál az is bibis lehetett, hogy (kezdőként) nem kenyérlisztet, hanem BL-55 lisztet használtam.

A mostanra bevált recept:

10-15-20 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúza liszt, ezt kikerekítem 50 dkg-ra Bl-80 kenyérliszttel.

2-2 kismérő só és cukor, 10 gramm hagyományos élesztő, 1 késhegynyi c-vitamin, 1 evőkanál búzasikér, kb. 20 gramm margarin.

Mindezekhez hozzáadok 350 gramm folyadékot. Ez mikor mi van idehaza: víz, tejtermék (tej, kefír, aludttej), tolyás. Én nem szoktam nézegetni, mi mennyi ml. a mérlegen mérem.

Dagasztás közben ránézek, hogy kell-e bele valami, aztán ha csipog, teszek bele 4-5 evőkanál magot.

Jó étvágyat.

2012. nov. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!