Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeritek, szeretitek a...

Ismeritek, szeretitek a csiramálét?

Figyelt kérdés
Sokan ettetek már, illetve szeretitek, esetleg készítitek is?

#csiramálé
2012. nov. 12. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az a csiramálé?

Nem lehet, hogy csíra málé?

Egész meglepett, ahogy elolvastam.

Lehet, hogy a csírából készült máléra gondolsz?

Az valami olyasmi lehet, mint a kukorica málé?

Sosem ettem!

2012. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2012. nov. 12. 20:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen és nagyon is szeretem! :) Régebben a dédim, meg a mamám még készítettek is ilyet. A boltokban is lehetett kapni, meg a zöldségesnél, bár mostanában már nem látok és annak amúgy is nagyon sötétre volt pirítva a teteje, nálunk otthon csak olyan halványpirosasra sütötték, így nem olyan égettes, hanem finom, édes íze volt. Már gondolkoztam rajta, hogy csinálok én is, de még nem szántam rá magam eddig.
2012. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Városunkban évek óta árulja egy illető. Nagyon finom, szerintem túltesz bármilyen sütin.:)
2012. nov. 12. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk akármelyik zöldségesnél, no meg a piacon is lehet kapni, gyerek-korom óta minden télen esszük.

Kislánykoromban édesanyám is megcsinálta otthon, én már azt nem tanultam meg.

Ha ráéhezek, veszek a zöldségesnél.


Ha tehetitek kóstoljátok meg, egyébként tele van (ha jól emlékszem) D-vitaminnal.

2012. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én szeretem. sőt az egyik macskánk is :)
2012. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most olvastam el a linket, nem D, hanem B vitamin.

No mindegy, aki gondolja, nyugodtan csinálja meg, akinek lehetősége van, vegyen belőle és kóstolja meg.

Hát igen. Itt Csongrád megyében téli hónapokban szinte minden-nap esszük.

2012. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van ízlése a macskádnak!

(Egyébként az én nagyim még kemencében sütötte, anyum már csak sparheltban)


Most azt hiszem, lemegyek, és veszek egy dobozkával, kell egy kis nasi, mert az idő nagyon szomorú. (Azt hiszem országos eső van = akármelyik ablakon kinézek, esik)

2012. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, de, ha olcsőbb, mint a macskakonzerv, vevő leszek rá. bár ezt még a 7 cicóval is meg kellene beszélnem...:)

Komolyra fordítva a szót, tényleg nem ismerem, de minden újdonságra/régiségre nyitott vagyok.

2012. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Cica-táp helyett biztosan nem jó! Ez inkább csak nasi, csemege.

Állagát sütés után is olyannak képzeld, mint a sűrű lekvárt, tehát csak kiskanállal kanalazva tudod megenni, még így is előfordul, hogy nyakig morcsos leszel tőle.


Nagyobb mennyiségben egyszerre fogyasztva előfordulhat, hogy sürgősen mégy nagydolgokat intézni a kishelyiségbe!


Tehát csak óvatos mennyiségben akár ember, akár cicus!

2012. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!