Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig süssem még a kacsát?

Meddig süssem még a kacsát?

Figyelt kérdés

13:30 körül raktam be a sütőbe, nem szeretném ha kiszáradna. Az egyik szárnyáról sajnos lejött a bőr amikor beleszúrtam a kést, hogy ott is süljön át jobban.

Meddig süssem még?



2012. nov. 13. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy símán raktad be,

vagy esetleg öntöttél alá egy pici vizet is, és beborítottad fóliával? (Igazából én így tettem volna be)

Mindenesetre szúrj bele egy villát, ha már könnyen belemegy, akkor már puha. Ez esetben már csak pirítani kell, amennyiben még nem piros. Ha már puha is meg piros is, nyugodtan kiszedheted.

2012. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából addig kell sütni, amekkora a súlya. ha ez egy pecsenyekacsa, 2,- 2,5 kiló volt, akkor már készen kell lenne. és máskor ne késsel szúrd meg, merd felhasítod és szakad a bőre. elég a villapróba is.

ha kiveszed a sütőből, legalább negyed órát pihentesd, mielőtt darabolod.

2012. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 és fél órát szoktam sütni alufólia alatt, vizet öntve alá, majd fél órát fólia nélkül.
2012. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért annyira hülyének ne nézzetek, hogy nem öntök alá vizet és egy kis olajat. Már kiszedtem kb. 20 perce, szépen megpuhult.
2012. nov. 13. 17:00
 5/8 doboszoli ***** válasza:
71%

Akkor mi is a kérdés???

Szerintem mindenki a legjobb tudása szerint válaszolt, kvázi segíteni akart.

Erre te beduzzogsz...

2012. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Máskor ne olajat önts alá, hanem csak vizet, vagy esetleg zsírt. Az olaj és a kacsából kisülő zsír együtt nem jó pecsenyezsírnak.
2012. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy meddig süssem és nem az, hogy mit hogyan csináljak.
2012. nov. 13. 20:30
 8/8 anonim válasza:
100%
Takarodj innen a hülye kérdéseddel, majomszájú! Az emberek segítenek, te meg beléjük állsz?! Nagyon hülye lehetsz, ha kacsa alá olajat öntesz, barom!
2021. dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!