Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lasagne készítésénél használha...

Lasagne készítésénél használhatok leveles tésztát lasagne tészta helyett?

Figyelt kérdés
A recept lasagne tésztát ír, de úgy hallottam jó a sima rétes tészta is.

2012. nov. 15. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem jó hozzá, sem a leveles, sem a réteslap. csusza,-vagy lebbencstészta viszont nagyon megfelel.
2012. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lebencs tészta jó .
2012. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A levelestészta szétmegy,meg tele van zsiradékkal, szóval semmiképpen sem lesz jó.

Ha nincs lasagne-tésztád, bármilyen föznivaló tésztát használhatsz helyette, (metélt, csusza, kocka, masni) csak a csöszerüek nem igazán jók. De egy ismerös palacsintával késziti (mármint amikor megmarad néhány neki)

2012. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Palacsinta tészta? Ez tetszik, kipróbálom. Köszi a válaszokat!
2012. nov. 15. 10:37
 5/9 bumbi02 ***** válasza:
100%
A kérdésben leveles tésztáról van szó, aztán rétes tésztáról. Egyikkel se jó. A lasagne tészta sima gyúrt tészta (tojás+liszt). Házilag is lehet gyúrni, ha épp nincs bolti lasagne tészta, még jobb is, csak vékonyra el kell sodorni:)
2012. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Palacsintával próbáltam,nagyon nem lett jó,beszivta a tészta az összes nedvességet,íze finom volt,de az állaga gusztustalan
2012. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig lebbencstésztát használok, a CBA-ban szoktam venni. A tészta kb. 20*10 es lapokban van, és az ára is jó, nincs 200 Ft egy 25 dkg-os zacskó. Próbáld ki hidd el semmi különbség nincs a két tészta között.
2012. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Laskatésztának is nevezik, ami tökéletes hozzá. Amiket írtál, és a palacsinta tényleg nem lasagne-hoz való, ha jót akarsz enni.
2012. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek nem tetszett a palacsintatészta ötlet és boltba sem tudtunk már elmenni ezért csak megcsináltuk leveles tésztából. Nagyon jó lett, teljesen olyan mintha lasagne tésztából csináltuk volna, amit nem gondoltam volna, kicsit tartottam tőle, hogy fura lesz, de mindenkinek csak ajánlani tudom!
2012. nov. 16. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!