Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütés, kenyérsütőgéppel,...

Kenyérsütés, kenyérsütőgéppel, jó alapanyagokból megéri anyagilag? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

nyilván BL55-ös fehér lisztből olcsóbb de mi a helyzet ha teljes kiőrlésű lisztekkel, esetleg biolisztekkel, vagy magvakkal megszórva szeretném etetni a családot? Drágábban jön ki, ugye?


ti mit használtok?



2012. nov. 15. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a kezemet használom, és a gázsütőt, de mivel a tk lisztek jóval drágábbak, (a bio még rátesz egy lapáttal sokszor) így se, és kenyérsütő géppel sem érné meg különösebben. De fő az egészség.
2012. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Ezek drágábbak, és nem is olyan jól sülnek meg a gépben. De inkább rendes kenyérlisztet használj, ebbe is tehetsz magvakat. A teljes kiőrlésű sem egészségesebb, csak ma ez a divat. A malmoknak a korpát is el kell adniuk.
2012. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A házilag sütött, jó alapanyagokból készült kenyér nem olcsóbb, mint a bolti, csak jobb.

Ha gépet használsz hozzá, az viszont igen megemeli az áramszámlát feleslegesen, ha sütöben sütöd, és kézzel vagy hagyományos robotgéppel dagasztod, sokkal kevesebb áramot használsz és szebben is sül meg, mert gépben nem lesz rendes héja.

2012. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Tapasztalatom szerint a kenyérsütő gépet a legtöbb családnál pár hétig, jó esetben hónapig használják, aztán megunják, mert rájönnek, hogy sokkal egyszerűbb és olcsóbb találni egy jó péket, mint állandóan a tisztítással, sütögetéssel stb. sz@rakodni. A kenyérsütő gép - bár maga az ötlet jó - alapvetően a fogyasztói társadalom egyik reprezentatív mellékterméke. (Megveszed jó pénzért, használod pár hétig, majd megunod és eldobod, aztán veszel egy elektromos seggvakarót - hype hype hype - és így tovább.)
2012. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tk lisztből miért is lenne jó kenyér?Nem lehet úgy megdagsztani egy része emésthetetlen nem lesz olyan laza mint egy jól meg kelt búzalisztből, akkor miért is jó?
2012. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű liszteknél nem az a lényeg, hogy jól dagasztható legyen tőle a tészta... Az ilyen lisztekből készült kenyerek tele vannak rostokkal, ásványi anyagokkal, amik jótékony hatással vannak az emésztésre. Nem tartalmaz kevesebb kalóriát, mint a fehér társa, de már kevesebb mennyiséggel is jól lakunk, a magas rosttartalom miatt.
2012. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sütök kenyeret gépben és sütőben is (már 10 éve használok kenyérsütőt, a harmadikat nyúzom).


Nekem a teljes kiőrlésű vagy csak a rozsos kenyerek sem sikerülnek igazán a gépben, hiába használok kenyérlisztet pl. a rozsos kenyérhez. Én, ha ilyet sütök, akkor megdagasztom a gépben és kisütöm a sütőben.

Nagyjából ugyanannyira jön ki egy kiló kenyér, mint egy átlagos kenyér ár, de több napig elég, mert táplálóbb.

Én egyébként mióta GyES-en vagyok főleg dagasztásra használom, mert ráérek sütögetni, de míg dolgoztam és mihelyt visszamegyek, hétvégére marad a tepsiben sütés, hétköznap pedig újra munkába áll a kenyérsütő.


Viszont, amit mindig kenyérsütőben sütök, az a kalács. A dédiknek (hál istennek vannak még négyen!) nem győzöm gyártani a csokis, mazsolás kalácsot!


Ja, és én is, mint annyian, Limara oldaláról veszem az alapokat, aztán alakítom a saját szájunk íze szerint.


És még egy: én 20 kilós zsákkal veszem a kenyérlisztet, bioboltban veszek búzasikért és burgonyapelyhet. Ez plusz költség (bár kenyerekre elosztva nincs 5 forint plusz), de könnyebb a kenyér és tovább puha marad.

2012. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én BL80 as kenyérlisztből készítem. Ha nincs itthon csak az általános finomliszt (BL55) akkor teszek 1/2 kg liszthez 1 evőkanál sikért. A sikér bió boltban kapható. 20 dkg. kb.250-270 Ft. Ez legalább 20-25 kenyérre elég.
2016. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!