Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a táplálóbb? 1 kg...

Melyik a táplálóbb? 1 kg teljes kiőrlésű kenyér vagy 1kg Fehér Rizs főve?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű kenyér, mert szénhidráton kívül élelmi rostokat, vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz, a fehér rizs meg többnyire csak szénhidrátot.
2012. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rizs is "élelmi rostokból " tevődik össze...

mindegyik tápláló és egészséges. a telítettségérzést a kenyértől előbb érezni,viszont egy kiló rizs megfőzve rengeteg, vagyis jobban be lehet osztani, több étkezésre.

2012. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a rizs szerintem.

remelem tudtam segiteni!

udvozlettel Dr Sarlatán Britniszpirsz

2012. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán barnarizs vetekedhetne a kenyérrel.
2012. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kenyír :D
2012. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A rizs üres kalória, nem táplálod vele a szervezetedet, csak jól felnyomod a vércukrodat. A teljes kiőrlésű kenyér szintén szénhidrátdús, de mellette legalább tartalmaz rostokat, ásványi anyagokat, vitaminokat. Van még kérdés?
2012. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő tiszta szénhidrát, a tk kenyérben több lektin, károsító anyag és ásványi anyagok, tápanyagok felszívódását gátló fitát, káros durva rost van. A rizs egy fokkal ehetőbb.
2012. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!