Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A házi kenyér, amit sütök,...

Kovács Pál kérdése:

A házi kenyér, amit sütök, folyton darabokra esik vágás közben. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A kenyerem tönkölybúza alapú. Sütés közben sokszor "felszakad" az oldala, és e mentén a kenyér vágás közben szétesik. A kenyeret általában frissen szoktam felvágni, lehet, hogy ez a baj? Vagy talán nem gyúrom eléggé össze?

2012. nov. 15. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen lisztből mit akarsz?
2012. nov. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Süssed fehérlisztből, akkor nem fog szétesni. Nem egészségtelenebb, mint a tönkölyös, ez csak propaganda.
2012. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Keverd a lisztet.Ne csak tonkolybuzabol susd rakj bele egy kis feher lisztet is.Mondjuk en ha rozs kenyeret sutok akkor fele-fele tonkolybol meg nem probaltam.
2012. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak tönkölyből nem lesz jó, én keverni szoktam tönkölyliszt/teljes kiörlésű liszt és kenyérlisztet.
2012. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
már keverve van. A fele sima liszt
2012. nov. 15. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki, hogy nem kenyér alakban sütöd, hanem nyújtsd ki olyan 1-2 centisre, vágd lángos alakúra, kend meg tojással, szórd meg magokkal, majd pihentesd még fél órát és süsd meg közepes lángon, én mostanában így csinálom és nagyon finom lesz, így nem morzsálódik szét.
2012. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, az előttem szólóknak igaza van+ melegen nem lehet rendesen felvágni a kenyeret. Én is, ha szeletelve kérem a pékségben azt mondják, ha most sült, hogy nem tudják felvágni így, vagy vegéyl egészet, vagy gyere vissza fél óra múlva, akkor már vágható. Süteményeket sem azonnal vágják fel...
2013. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!