Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tésztából csináljam a...

Milyen tésztából csináljam a gitár-tortát? Kb. mennyi alapanyag kell hozzá?

Figyelt kérdés

Életnagyságú elektromos gitár alakú tortát készülök megsütni. Szerintetek hogy érdemes? Valami kevert tésztából, amit formára nyeszetelek, vagy esetleg valami töményből, mint pl. a keksz tekercs vagy a kókuszgolyó (mivel ez jobban formázható). Utóbbihoz viszont rengeteg anyag kell, ami megfizethetetlen, vagy nem? A sima tésztához mennyi alapanyag kell kb.? És miféle tésztából süssem? Mivel ízesítsem, hogy ne csússzon szét, de legyen íze?


Fondant bevonatra gondoltam, a külsejét szerintem megoldom, csak nem tudom, mi legyen maga a tészta.


Segítséééég :))

köszönöm :)



2012. dec. 6. 01:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Életnagyságú torta esetén valami olcsóból, mert így is jó drága lesz. Csinálj egy sablont, számold ki a területét. Számold ki az eddig használt tortaformád területét is. Így tudni fogod, mennyi alapanyagra lesz szükséged. A legegyszerűbb talán sima piskótából csinálni, azt könnyen formára tudod vágni. Ízesíteni bármivel lehet, ha jól rakod össze, nem csúszik szét.
2012. dec. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én olajos piskótából csinálnám. Azt szépem lehet formára vágni. Nem is fog szétcsúszni se. Ez a piskóta még magában is nagyon finom. Lekvárral vagy krémmel is megkenheted, nem igényel sokat és így szét se fog csúszni.

Én a gitár nyakát hasonlóan készíteném el, mint a méterest, így aki pundingos krémkedvelő az onnan szel és ugyanúgy mehet az is az olajos piskótából.

2012. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!