Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyra megvehetem most...

Karácsonyra megvehetem most az élő halat?

Figyelt kérdés

Megtisztítanám, lefagyasztanám 24-ig.

Ugyanolyan finom lesz, mintha 24-én vásárolnám, frissen?



#hal #halászlé #karácsony menü #ponty.
2012. dec. 18. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én azt szoktam elkészíteni amit nyáron összehorgászok akkor lefagyasztom karácsony előtt előkerül és ennyi, jó az.
2012. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én bevállalnám, hiszen nem hónapokra akarod lefagyasztani, csak néhány napra, annyi pedig szerintem még nem fog érződni az ízén. Csak engedd neki, hogy konyhahőmérsékleten, a maga tempójában engedjen ki.

Előző délután rakd fel a normál hűtőbe, másnap reggel tedd ki a konyha asztalra, mire dolgoznátok vele, szépen kienged.

2012. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan . De ha nem akarod lefagyasztani akkor valahova hidegre kiteszed vizbe és nem lesz baja ,csak minden nap cserélj rajta vízet..
2012. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lefagyaszthatod, nem fogsz észre venni különbséget.

jómagam észreveszem, mert a férjem horgász , ám Szent Péter a védőszentjük nem mindig osztja jótékony áldását... :)vagyis tudok különbséget tenni a frissen kifogott, és azonnal elkészített hal között, és a fagyasztóba elmentett halak íze között.

de azért ez a pár nap nem ront a minőségen, főleg a tenyésztett halak ízén.

Az állatvédők, most ne nézzenek ide, de az igazság az, hogy, a horoggal kifogott élőhalnak olyan magas az adrenalinszintje, hogy ettől sokkal finomabb az íze.Én ez igaz minden frissen levágott állat húsának ízére.

a macska is azért játszik az egérrel mielőtt megeszi, hogy ezt elérje szerencsétlen egérnél.

na de maradjunk a konyhapultnál, mégegyszer mondom nyugodtan lefagyaszthatod. ez a kis kitérő a saját tapasztalatunk,(bár tudományosan is igazolt) nem releváns ezügyben.

2012. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2012. dec. 18. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!