Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézes krémest akarok sütni....

Mézes krémest akarok sütni. Csak Liga margarint tudok enni a laktóz miatt. Jó lesz a krém azzal is, mert csökkentett zsirtartalom van ráirva. Vagy más zsiradék?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 14:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem érthető. Eddig minden évben sütöttünk mézes krémest. Most kiderült, hogy laktóz intoleranciám van. Szeretnék én is enni belőle, ezért ki kell a vajat váltanom olyanra, amit ehetek, és laktózmentes. A liga az, de kevesebb zsirtartalmu, mint a vajak. Hogy oldanátok meg?
2012. dec. 19. 15:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó, nyugodtan csináld meg vele.:)
2012. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Biztos, mert nem szeretném, hogy hig legyen a krémje.
2012. dec. 19. 17:24
 4/13 anonim ***** válasza:

A 60 % zsír elég ahhoz, hogy dermedjen megfelelően.de miben főzöd hozzá a főtt krémet. laktózmentes tejből, liszttel, vagy búzadarával ?

mert esetleg két csomag, 6 deci tejben főtt pudinggal is elkeverheted a margarinos krémet.

2012. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan lesz állagra mintha rámával készítenéd, vagy vajjal.íZre természetesen elmarad a vajtól.
2012. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Persze laktózmentes tejben fogom grizzel főzni, ezek szerint ugyanugy mint tavaly ramaval. A puding is tartalmazhat laktózt.
2012. dec. 20. 08:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél, de a puding csak keményítő, nem kell miatta aggódni. esetleg a tejszínízűbe lehet laktóz.

de amúgy én is mindig a grízes krémet csinálom a mézeskrémesbe:) csak azért ajánlottam pudingot, mert aggódtál a sűrűsége miatt.

sok sikert :)

2012. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 20. 11:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, hogy még a tésztát sem vehetem meg boltban, mert az is tejes, ugyhogy először a lapokat is meg kell sütnöm. Remélem sikerül.
2012. dec. 20. 11:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is laktózérzékeny vagyok. Minden sütibe coopos margarint teszek. Sose volt vele baj. Pudingport is cooposat veszek, nincs bennük tej, meg az oetkeres kislányfejes puding is jó.
2012. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!