Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégek jönnek, ki akarok...

Vendégek jönnek, ki akarok tenni magamért, ez a menü milyen lenne?

Figyelt kérdés
Sütőtökös muffin csipegetni, tárkonyos zöldséges csirkeragu leves, lasagne, túrótorta.?

2012. nov. 14. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, de azért tisztában vagy a vendégek ízlésével, allergiáival esetleg? Lehet bármilyen jó egy menü, ha az adott ételt nem szereti, vagy rosszabb esetben érzékeny valamely összetevőjére a vendég.

Egyébként nekem tetszik a két sütit kivéve, mert sem a sütőtököt, sem a túrót nem szeretem :)

2012. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A leves jó, ha nem csirkemellből főzöd. A második valamilyen húsos étel legyen inkább. Nem mindenki szereti a lasagnét, ahogy a sütőtökös muffint sem. Csipegetni inkább pogácsát csinálj.
2012. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Malats ***** válasza:
A lasagneban is van hus, jobb esetben. Szerintem jo menü, bár csipegetni valonak valami sosat csinálnék. A fentebb emlitett pogácsa tökéletes lenne.
2012. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én ízlésemnek megfelel, de vendégeknek csak akkor jó, ha kis társaság, és ismered az ízlésüket...


A sütőtökös muffin... na az, amit az ember vagy szeret, vagy megkóstolni se hajlandó... a biztonság kedvéért én sütnék hozzá kis pogácsát, vagy sajtos rudat is. Esetleg juhtúrós pogácsa?


A leves megint olyan, hogy én imádom, de a családomban többen is vannak, akik a ragukat nem szeretik... na meg olyanok is, akik a zöldségeket nem preferálják...


A Lasagne azoknak OK, akik szeretik az olasz konyhát, vagy legalábbis kellőképpen nyitottak...


A túrótorta az OK, de emellé is csinálnék még valamit, vagy valami krémeset, vagy valami aprósütit.


Ha nagyobb társaságot hívsz, akkor inkább valami hagyományosabbat javasolnék, pl. húsleves, 2-3 féle sült, 2 féle körettel, 2-3 féle salátával... sült helyett akár rántott falatok, ebben lehet hús, zöldség, sajt, bármi.


Ha csak pár embert, és emiatt csak egy menüt akarsz, akkor meg mindenképp egyeztess velük! Ha nem is a konkrét menüt, de legalább az ízlésüket, milyen ételeket szeretnek, miket nem... mert hiába tűnik elsőre tökéletesnek a menü, ha csak egy ember lesz, aki vegetáriánus... vagy egy, aki csak a hagyományos konyhát szereti, akkor már nagyon mellényúltál...

2012. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

sokan nem szeretik a sütőtököt:S

Inkább sajtos v tepertős v krumplis pogácsa:D

lasagne helyett pl: rakott krumpli,rakott padlizsán,töltött káposzta:D túrótortát imádom:D ide is jöhet belőle :$

a leves is tökéletes:D

2012. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

sütőtökös muffinban nem lehet majd érezni a sütőtököt, kicsit átverésnek szánom, hogy hát ez is milyen finom tud lenni..pogácsát már csináltam nekik...2 ember jön.

A tejszínes csirkeragulevest mellből csinálnám...sok zöldséggel, a lasagnet már fű alatt kérdeztem és pozitív volt a válasz, hogy nyamiii, a túrótorta meg könnyed, bár tiramisun gondolkodom, csak terhes a lány és tojást így nem tennék bele.

Olasz esten is gondolkodom, nincs valami előétel/leves ötletetek?

Amúgy a lasagne tele lesz kétféle darált hússal és ez szerintme olyan kaja, amit mindenki evett már gyorskajáldában de maga nem nagyon csinál, mert sok munka...

2012. nov. 14. 23:20
 7/14 anonim válasza:
A Sütőtökös muffin mellé szerintem csinálj egy adag joghurtosat is mert tényleg nem mindenki szereti a sütőtököt. A leves oké ha biztos vagy benne hogy minden vendéged szereti, én már jártam úgy vendég várónál hogy karfiolkrém levest készítettem ez az érkezők felének nagyon bejött de volt aki megkóstolni sem volt hajlandó. Lasagne szerintem oké mivel szinte mindenki evő rá. :) A túró torta szint úgy egy kiváló ötlet.
2012. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Malats ***** válasza:
Egy kis adagos finom rizotto jo lehet olasz elöételnek. Vagy valami könnyed ton halas sali.
2012. nov. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha olasz esten gondolkodsz akkor csipegetni valónak: grissini (de ez csak frissen az igazi!)

Levesnek minestrone vagy egy egyszerű sajtkrém leves vagy fokhagymakrém leves.

Másodiknak jó a lasagna.

Desszertek én tiramisut csinálnék , ha félsz a nyers tojástól létezik hamis tiramisu abba nem kell nyers tojás, de itt van pl ez a tiramisu muffin, szerintem isteni lehet és sok baj sincs vele:

[link]

2012. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes ez a menüsor, én nem változtatnék rajta semmit.
2012. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!