Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudok valamit, ami különlegese...

Tudok valamit, ami különlegesebbé teszi a rántotthúst?

Figyelt kérdés
Szilveszterre akarok valami különlegesebbet, tudok valami jó receptet?
2012. dec. 29. 19:20
 1/10 A kérdező kommentje:
*Tudtok
2012. dec. 29. 19:20
 2/10 anonim ***** válasza:

Kinek mi számít különlegesnek?

Szerintem nem nagy extra, de jó pár ismerősömnek az: szezámmagos; fokhagymás; kukoricaliszttel készült rántott hús; sajtos-tejszínes. Curryvel bolondítottról is hallottam már, bár azt nem próbáltam ki.

Ez persze attól is függ, hogy milyen húst rántasz ki, ha maradsz a klasszikus sertésnél, akkor pl. a kukoricaliszt szerintem felejtős. Persze ízlések és pofonok.

2012. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A zsemlemorzsába szórj szezámmagot és úgy süsd ki. Vagy előtte éjszakára áztasd fokhagymás tejbe. Vagy készíts inkább mátrai borzast, az a kedvencem.
2012. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyik oldalát vastagon megkenem mustárral, a végébe belerakok egy db. csirkemájat (előtte egy pillanatra tedd forrásban levő vízbe, kiforrja a vérét). A szelet husi másik végét ráhajtom a májra, majd összetűzve panírozom és sütöm. Persze rakhatsz a máj mellé még egy szelet sajtot is.
2012. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Vagy lehet szezámmag helyett tökmagot is szórni.
2012. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sajtos karaj

Hozzávalók:

•10 dkg trappista sajt

•8 szelet sertéskaraj

•2 tojás

•olaj

•liszt

•só

A karajszeleteket klopfold ki, majd sózd be. Verd fel a tojásokat, és reszeld bele a sajtot.


A húsokat forgasd bele lisztbe, majd a tojásos-sajtos masszába, és olajban süsd ki. Akár valamilyen salátával, akár krumplis körettel is kiváló.


Lapcsánka tésztában sült csirkemell

Hozzávalók: •30 dkg krumpli

•10 dkg liszt

•4 csirkemellfilé

•2 gerezd fokhagyma

•fél dl tej

•só

•bors

A krumplit hámozd meg, és krumplireszelőn reszeld le. Add hozzá a zúzott fokhagymát és a lisztet, majd sózd, borsozd meg. Tejjel öntsd fel, keverd simára, és a húsokat forgasd bele. Forró olajban süsd ki.


Bihari bundás karaj

Hozzávalók:•1 kg karaj

•20 dkg liszt

•2 gerezd fokhagyma

•1 pohár tejföl

•1 dl olaj

•1 tojás

•Piros Arany

•vaj

•só

•bors

A karajt csontozd ki, majd szeleteld fel. Picit klopfold ki, és sózd, borsozd, végül olajban hirtelen süsd meg. A fokhagymát törd át, és a hússzeletekre tegyél egy-egy csipetnyit. A lisztet a tojással, pici vajjal, valamint a tejföllel és ízlés szerinti sóval gyúrd össze. A tésztát pihentesd fél órát, ezután pedig nyújtsd ki. Két karajszeletet fektess egymásra, és kend meg Piros Arannyal. A tésztát vágd akkora darabokra, hogy az egymásra fektetett husikat bele tudd csomagolni. Kívülről kend meg a felvert tojással, és előmelegített sütőben süsd pirosra.



Csirkemell kekszes bundában

Hozzávalók:

•4 dl natúr joghurt

•4 csirkemellfilé

•korpás keksz

•fokhagymakrém

•só

•bors

A joghurtot keverd össze ízlésed szerint fokhagymakrémmel, sóval és borssal. Tedd bele a csirkemelleket, és pácold őket egy éjszakán keresztül. A kekszet klopfolóval egy zacskóban törd össze morzsásra, és a lecsepegtetett csirkemelleket forgasd bele. Tedd sütőzacskóba, majd egy tepsiben, előmelegített sütőben süsd készre nagyjából egy óra alatt.

2012. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy mártai (vagy kárpáti, ki hogyan ismeri) borzaska esetleg? Én jobban szeretem, mint a sima rántott húst és kiadósabb, laktatóbb is a krumplis bunda miatt.
2012. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mártai= mátrai, bocs.
2012. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom milyen az a borzas:) Elég kezdő vagyopk...
2012. dec. 29. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. A mátrai borzaska tényleg isteni! Érdemes kipróbálni. Amikor először írtam, eszembe se jutott, de most már biztos, hogy jövőhéten ez lesz az asztalon... :) Bevált receptet most sajnos nem tudok adni, de ha beírod a google-be biztos kiad egy csomó találatot.
2012. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!