Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi tarhonyát vagy a gépit...

Házi tarhonyát vagy a gépit szeretitek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én különc vagyok, s így egyértelműen az úttörőgombócot.
2013. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább a gépit, bár csak pörkölthöz szoktunk tarhonyát enni, ahhoz meg szerintem jobbat is passzol.

A házit főként azért nem szeretem, mármint a szárítottat, mert a fele szétmorzsállott a zacsiban.

2013. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az apró gépit.
2013. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor még a tarhonya a mi házunkban készült, akkor még azt szerettem jobban, mivel abban kb. egyforma méretű szemek voltak, és egyszerre főttek meg.

Amit a boltban kapok házit, abban össze van rakva egy csomagba a legkülönbözőbb méretű tarhonyák, képtelen vagyok úgy főzni, hogy kb. mind egyszerre főjjön meg.


Ezért inkább veszem a gépi, u.n. sörét tarhonyát, azzal nincs olyan gondom, hogy az egyik még fövetlen, míg a másik szem már szétfőtt.

2013. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a kézit imádom, össze se lehet hasonlítani az ízét a gépivel.

Úgy készítem, hogy olajon megpirítom barnára, kétszeres forró vízzel felöntöm, lefedem, és legkisebb lángon addig főzöm, amíg elfő a leve. Utána leveszem a tűzről, átkeverem, és még 10 percig lefedve hagyom párolódni, esetleg még párszor megkeverem közben. Soha nem volt gondom azzal, hogy a nagyobb szemek nem főttek meg, szép egyenletesen megpárolódik.

2013. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A házit. Összehasonlíthatatlanul jobb az íze és az állaga.
2013. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köretnek a gyári tarhonyát használom,tényleg furán nézett ki a házi, amikor egyszer kipróbáltam.

viszont 8 tojásos kis csomag házit szoktam venni és azt teszek csipetke helyett gulyásba, babgulyásba, illetve minden olyan levesbe, amibe passzol. mire megfő, tényleg akkora, mint a csipetke.

szerencsére elég sokféle kézitarhonya van, lehet választani, ami szép , nagyjából egyenletes méretű.

2013. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:
Mikor melyiket kívánom. Hol ezt, hol azt.
2013. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!