Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dagasztás kenyérsütő gépben?...

Dagasztás kenyérsütő gépben? Nem értem.

Figyelt kérdés

Beraktam a kenyér tésztát a sütőgépbe, dagasztó programra.


A használati utasítás azt írja, hogy ez a program csak a dagasztást végzi el, a kelesztést nem.


A program 1,5 óra, amiből kb 30-40 percet kavart, dagasztott a gép, a fennmaradó időben meg csak állt és közben a tészta teljesen feljött a sütőedény tetejéig.

Ezek szerint mégiscsak megkelt?


Akinek van tapasztalata ezen téren, megosztaná??


Köszi!!


2013. jan. 9. 10:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, még fogsz sütni, ezért hozzátenném a magam tapasztalatait is a témához.


A Dough/dagasztó program dagaszt és keleszt.


Ha sütőben akarod végül megsütni a kenyeret, akkor ne a gépben keleszd meg, hanem dagasztasd be a géppel, ez kb. az első 20 perc, majd vedd ki a tésztát, kicsit gyúrd át, takard le és keleszd tálban kb. 1 órát. Majd gyengéden dögönyözd meg, formáld, tedd bele a sütőedénybe és még keleszd ott is. Én 1 órát szoktam ott is rászánni, de nekem hűvösebb alapvetően a konyhám. Majd előmelegített sütőben sütöm, mert ha nem előmelegített a sütő, akkor nem felfele jön a tészta a sütőben, hanem oldalra elterül.


Remélem, tudtam segíteni. Én akkor csinálom végig a 1,5 órás programot, ha pl. zsemlét, kiflit, fánkot, pizzát akarok csinálni. Én ugyanis ezeket a gépben dagasztom és kelesztem.

2013. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, még fogok sütni. Megpróbálom, ahogy írtad.


Ma kakaós csigát sütöttem. azt viszont kézzel dagasztottam (egész jól ment)és utána 1 őra alatt szépen megkelt.

Csak a sütéssel voltam godban, mert az alja már szinte keményre pirult, mire átsült. Igaz kicsi csigák lettek, olyan 8-10cm átmérőjűek. És kb 190 fokon sütöttem kb 15-20 percig. Lehet, hogy sok volt... Azért elfogy.

És persze kevés lett bele a kakaó, így egy kicsit száraz lett:)

2013. jan. 10. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!