Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a házi Raffaello receptje?

Mi a házi Raffaello receptje?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mi kell bele és hogy, csak azt nem, hogy miből mennyi. Ha valaki nemtudná mire kondolok: nincs benne ostya de sok tejpor kókusz, és cukorszirupot kell hozzá főzni. Rettenetesen finom, és szerintem egyszerű. csak elhagytam a receptfüzetemet és ugy kell mindennek külön utánnajárnom:(
2008. jún. 1. 05:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz?


Raffaelló golyó

1/2 kocka margarin, 20 dkg kókuszreszelék, 25 dkg sovány tejpor, 1 dl víz, 20 dkg cukor + kókuszreszelék a beszórásra.

Tűzre a vizet, a vízben feloldom a cukrot, hozzáadom a margarint, a tejport,

kókuszt. Hidegre helyre rakom. A közepébe mogyorót/mandulát, és a golyókat kókuszba hempergetem.

2008. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Találtam egy másikat is:


Raffaello házilag


Hozzávalók:


1,5 dl víz, 20 dkg porcukor, 25 dkg margarin, 3 csomag kókuszreszelék, 25 dkg sovány tejpor.

A töltéshez: tisztított mandula, dió vagy mogyoró.

A forgatáshoz: 1 csomag kókuszreszelék.


A vízből és a cukorból szirupot főzünk, a tűzről levéve a margarint hozzákeverjük, majd megvárjuk, amíg kihűl. Ezután a kókuszreszeléket és a tejport hozzáadjuk, jól eldolgozzuk, majd hűtőszekrénybe tesszük.

Amikor megdermedt, nedves kézzel golyókat formálunk belőle. Ezek közepébe egy-egy diót, mandulát vagy mogyorót teszünk, végül kókuszreszelékben megforgatjuk.

2008. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam:D köszönöm:D:D:D:D:D. csak én ugy csináltam anno, hogy csak a szirupot főztem meg és nem kevertem bele semmit. csak kihülés utánna az egészet össze. de igen, ezt leszámítva ez az:D:D KÖSZI...
2008. jún. 1. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdezö!

Melyiket szoktad te megcsinálni?

2009. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!